Ср. Тра 31st, 2023

Гліб Канєвський. Конфіскація активів РФ || Борис Петруньок. Депортація українських дітей до Росії

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

«Питання національної безпеки» з Валентиною Самар (проект Центру журналістських розслідувань), випуск від 15 листопада 2022 року.

У першій частини цього випуску говоримо про те, як змусити Росію платити за збитки, завдані її агресією проти України, ще до здобуття остаточної перемоги над нею і звільнення усіх українських земель.

Генасамблея ООН 14 листопада прийняла резолюцію «Забезпечення засобів правового захисту та репарацій у зв’язку з агресією проти України». Генасамблея визнає, що Росія має бути притягнута до відповідальності за порушення міжнародного права, зокрема її агресію, а також міжнародного гуманітарного права і прав людини.

Однак, як і в багатьох випадках, в історії з репараціями в України є домашні невиконані завдання. Адже на території України також були і є російські активи, які можна і треба арештувати чи конфіскувати і обернути на користь державі і її громадянам. Про це, зокрема, говоримо з Глібом Канєвським, аналітиком організації StateWatch, яка займається моніторингом застосування санкцій до російських підприємств ВПК та відшуковує російське майно і виявляє, що з ним робить український уряд.

У другій частині програми продовжимо викривати Росію у тяжкому міжнародному злочині – депортації українців – дітей і дорослих з окупованих територій України на територію Росії та як цьому сприяють так звані «волонтери».

Цю тему обговорюємо з Борисом Петруньоком, автором опублікованого на сайті ЦЖР розслідування про депортацію дітей із окупованої Херсонської області, який зібрав чимало доказів цього воєнного злочину, виконавцями якого було чимало людей.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+