Чт. Бер 30th, 2023

Окупанти “затримали” херсонського історика за “екстремізм” і записали пропагандистське відео

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Оприлюднене російським виданням «РИА Новости» відео з херсонським істориком Олексієм Паталахом, ймовірно, записане під тиском окупантів, які викрали історика на початку вересня.

Увагу на це звернули журналісти видання “МОСТ”, передає медіа-центр ІРС-Генічеськ.

“Скоріше за все, відео записане під тиском окупантів. Історик говорить те, що від нього вимагають, зокрема, йдеться про так звану «Велесову книгу» як спробу зробити історію України більш давньою. Але серйозні науковці ніколи не вважали «Велесову книгу» достовірним джерелом, і її справжність – під великим сумнівом. Також Олексій Паталах видає й інші твердження, які йдуть всупереч його поглядам і точкам зору, які він висловлював до війни”, – переконані у виданні.

Також журналісти зауважили, що на відео історик говорить російською мовою, але раніше зазвичай спілкувався тільки українською.

Пропагандисти з «РИА Новости» пишуть, що Паталах є українським “істориком-націоналістом”, якого “затримали за екстремізм”.

Олексій Паталах – краєзнавець, член Українського геральдичного товариства, автор багатьох книжок з історії Херсонщини, як, наприклад, «Відлуння Великого Степу», «Станиці над Бугом», «Від Січі до Чорноморії».

Історик також розшифрував «код Потьомкіна».

Минулого року медіа-центр ІРС-Генічеськ записав відео із зустрічі у бериславському музеї, де Паталах розповів про ще не сповна використаний потенціал багатої на пам’ятки старовини Бериславщини як майбутньої туристичної перлини.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+