Сб. Жов 8th, 2022

Президент Зеленський: якщо росія проведе “референдуми”, то закриє можливість переговорів

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

У разі проведення псевдореферендумів на окупованих територіях півдня України росія закриє будь-яку можливість переговорів з Україною.

На цому наголосив Президент України Володимир Зеленський своєму черговому зверненні.

“Позиція нашої держави залишається такою, якою була й раніше: ми нічого свого не віддамо, а якщо окупанти підуть шляхом цих псевдореферендумів, то для себе ж закриють будь-яку можливість переговорів з Україною та вільним світом, які російській же стороні однозначно будуть потрібні в певний момент”, – акцентував Зеленський.

Також він розповів, що влітку щотижня з’являється дедалі більше повідомлень про те, що окупанти готуються до псевдореферендумів у зайнятих ними районах півдня України. Президент нагадав, що ті, хто допомагатиме агресора, понесе відповідальність за українським законодавством.

Як повідомлялось, в окупованому росіянами Генічеському районі створили так звану територіальну виборчу комісію з «референдуму 11 вересня».

Раніше в окупаційній адміністрації Херсонщини заявили про створення  “виборчої комісії Херсонської області”.

Як повідомлялось, генічани протестують проти фейкового “референдуму”.

Центральна Виборча Комісія України видала постанову “Про неприпустимість організації підготовки та проведення на тимчасово окупованих територіях України псевдореферендумів”.

Радник голови Офісу Президента Олексій Арестович висловився, що плани окупантів провести фейкові референдуми будуть зірвані через наступ ЗСУ.

Російські військові призначили 11 вересня датою фейкового референдуму на захоплених територіях Херсонської й Запорізької областей.

Нагадаємо, статтею 111-1 Кримінального кодексу України за участь в організації та проведенні незаконних референдумів на тимчасово окупованій території або публічні заклики до їх проведення передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років, а за організацію та проведення заходів політичного характеру, здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором та/або його окупаційною адміністрацією, спрямованих на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації чи збройних формувань та/або на уникнення нею відповідальності за збройну агресію проти України, за відсутності ознак державної зради, активну участь у таких заходах – позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років.

Поки що Херсонська область переважно окупована російськими військами. Однак Збройні сили України крок за кроком просуваються на Херсонщині, окупанти вже втратили частину захоплених територій.

За офіційною інформацією, ЗСУ деокупували вже 53 населені пункти в області.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+