Сб. Гру 10th, 2022

В Мелітополі російські окупанти викрали історика і волонтера Ярослава Попенка

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

У Мелітополі російські окупанти викрали кандидата історичних наук, який спеціалізувався на історії Української народної республіки, викладача Мелітопольського державного педагогічного університету, волонтера Ярослава Попенка.

Про це повідомляють його колеги, пише Центр журналістських розслідувань.

Окупанти провели обшук в його робочому кабінеті та вилучили книги по історії України.

З початку війни рф проти України Попенко був активним учасником волонтерського руху. Після окупації Мелітополя почав працювати у гуманітарному фонді «Підтримка Мелітополя», займався доставкою ліків. Він не приховував своїх патріотичних переконань.

Раніше ЦЖР писав про те, що з власного будинку забрали Іллю Єніна, який допомагав мешканцям окупованих територій продуктами. Його місцезнаходження наразі не відоме.

Також було викрадено підприємця Євгена Покопцева. Він через власний фонд також допомогав соціально незахищеним жителям Мелітопольщини.

Як повідомлялось, журналісти IPC-Херсон створили інтерактивну мапу викрадень російськими окупантами цивільних українців – посадовців, депутатів усіх рівнів, підприємців, громадських активістів та журналістів на тимчасово окупованих територіях Запорізької області.

Матеріал підготовлений ГО «Інформаційний прес-центр» в рамках проекту IWPR за підтримки Європейського Союзу та МЗС Норвегії.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+