Нд. Лис 27th, 2022

У Запоріжжі створюють гуманітарний штаб для жителів Херсонщини

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Представники Херсонської та Запорізької обласних військових адміністрацій працюють над створенням транзитного логістичного хабу для переселенців з Херсонської області.

Про це інформував начальник Запорізької ОВА Олександр Старух.

“Зустрілися з керівником і представниками Херсонської ОВА. Обговорили подальші плани роботи, питання тимчасового розташування внутрішньо переміщених осіб, тему гуманітарної допомоги та інших питань, пов’язаних із логістикою та евакуацією. Влада Херсонщини активно долучилася до процесу допомоги переселенцям зі своєї області. Запорізька область готова й надалі допомагати і приймати вимушених переселенців, тож перед нами багато нових спільних завдань!”, – зазначив він.

На важливості створення такого штабу для жителів Херсонщини наголошує і в.о. Херсонської ОВА Дмитро Бутрій.

“Нині єдиний шлях, яким можна покинути тимчасово окуповану Херсонщину, є дорога на Запоріжжя. Щодня місто приймає сотні херсонців, які рятуючись від окупантів, виїжджають на підконтрольну Україні території. Всім цим людям потрібна допомога. Для цього й працюємо над створенням гуманітарного штабу. Сюди зможуть звертатися жителі Херсонщини, аби отримати гуманітарну допомогу, психологічну допомогу, місце для відпочинку та ночівлі, а також допомогу з пошуком місць на евакуаційні рейси від “Укрзалізниці”, – розповів Бутрій.
Раніше в.о. начальника Херсонської обласної військової адміністрації Дмитро Бутрій закликав: жителям окупованої Херсонщини необхідно виїжджати на вільні території України.
Наразі виїхати з Херсонщини можна лише через сусідню Запорізьку область – через Василівку. Незаборонений проїзд і через незаконно анексований Крим. Обидва шляхи – неофіційні, адже нема ніяких домовленостей щодо того між українською владою та російськими окупантами.
Однак окупанти час від часу призупиняють пропуск жителів окупованих територій через Василівку, використовуючи людей як живий щит.

Поки що Херсонська область майже повністю окупована російськими військами. Збройні сили України дають відсіч ворогові, в результаті вдалого контрнаступу українських захисників окупанти втратили частину захоплених територій.

44 населені пункти області вже визволені від російської окупації.

З 30 травня область залишається без мобільного зв’язку від українських операторів. Інтернет працює через російських провайдерів.

У різних районах Херсонщині тривають бойові дії, однак російські загарбники не пропускають українську гуманітарну допомогу та не погоджують “зелених коридорів” для евакуації населення.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+