Сб. Гру 10th, 2022

Рашисти вперше нанесли ракетний удар по Нововоронцовській громаді

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Військові рф вперше за весь час війни Росії проти України вдарили ракетою по селищу Нововоронцовка Бериславського району Херсонщини.

Про це повідомив депутат селищної ради Дмитро Бурлай.

“Ракета летіла з лівого берега. Біди наробило багато. На місці, де була нерухомість, на даний час воронка більше як два метри у висоту. Постраждали також і приватні будинки навколо. Рівень моралі у орків нульовий. На селище, де взагалі не має військових об’єктів, направляти ракети. Орда є ордою”, – прокоментував Дмитро Бурлай.

У свою чергу в Херсонській обласній прокуратурі проінформували, що стосовно цього факту розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

“Такі дії становлять пряму загрозу життю й здоров’ю мирного населення, суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, які прямо забороняють напади на цивільне населення та цивільні об’єкти”, – зазначили у відомстві.

Нововоронцовська громада постійно перебуває під обстрілом військових рф, попри те волонтери намагаються доставляти гуманітарну допомогу людям, які залишаються в селах.

Через артилерійський обстріл селища Нововоронцовка Бериславського району, що здійснили російські військові, загинув місцевий житель.

Наразі більшість територій Херсонської області окуповані російськими військами. У регіоні сформовані окупаційні адміністрації, запущено мовлення російських телеканалів та радіостанцій. Однак в результаті вдалого контрнаступу захисників України на Херсонському напрямку окупанти втратили частину тимчасово захоплених територій. На Херсонщині тривають бойові дії, однак досі не було погоджено жодного “зеленого коридору” для евакуації населення.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+