Дмитро Такаджи виїхав через Крим до Європи, але прагне повернутися

ілюстраційне фото: Фейсбук-сторінка Дмитра Такаджи
Селищний голова Нижньосірогозької громади Генічеського району Дмитро Такаджи, який у березні склав з себе повноваження, розповів, як і чому виїхав з окупації.
Про це Такаджи повідомив у відеозверненні на своїй Фейсбук-сторінці.
“Я ніколи не був зрадником України, я був і залишаюсь патріотом України. Я хочу повернутись в Україну і працювати на користь України”, – наголосив він та запевнив, що ніколи не працював і не збирався працювати з окупантами.
Як стало відомо із розповіді посадовця, 23 березня селищного голову затримали російські військові. Бо напередодні росіяни просили його допомогти облаштовувати блокпости, а він їм відмовив. Окупанти тримали його близько двох годин, а потім відпустили.
Протягом дня до нього надійшла інформація, що ним активно цікавляться окупанти, тому Такаджи вирішив виїхати, щоб не наражати себе та рідних на небезпеку.
“Через те, що я не збирався з ними співпрацювати, та, враховуючи ситуацію по громаді та іншим громадам, я прийняв рішення скласти повноваження і вивезти сім’ю з території громади та області”, – розповів очільник громади.
24 березня він із дружиною і донькою виїхали. Планували їхати через Мелітополь до Запоріжжя. Однак, напрямок був заблокований через активні бойові дії.
“Відкрито було лише напрямок на Крим. В тому напрямку йшло багато машин з Маріуполя, Мелітополя, Херсону. Ми приєднались до колони”, – згадує Такаджи.
Однак, при перетині кордону, при перевірці документів його затримали. Й впродовж десь 10 годин допитували. Коли дізнались ким і де він працював, почали вимагати записати брехливе відеозвернення про те, що перетнути кордон з Кримом з українським паспортом немає проблем.
“З мене знущались морально й психологічно, погрожували розправою. Знаходячись під загрозою, знаючи, що дружина і донька в небезпеці та під контролем окупантів, я вимушений був це сказати”, – повідомив Такаджи.
Він наголосив, що лише загроза фізичною розправою та страх за рідних змусили його записати те повідомлення.
“Я в першу чергу дбав про їх безпеку і захист”, – сказав колишній голова Нижньосірогозької громади.
Того ж вечора родина Такаджи через кордон з Грузією та Туреччиною виїхала в європейську країну, де зараз і проживають. Однак Такаджи хоче повернутися до України та бути корисним державі.
Як повідомлялось, майже все Лівобережжя Херсонської області було окуповане російськими військовими у перші дні війни. У Нижніх Сірогозах Генічеського району Херсонщини посадовці відмовилися від пропозиції про співпрацю з російськими окупантами.