Чт. Гру 8th, 2022

Російські окупанти продовжують красти українську сільгосппродукцію

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Російські окупанти продовжують красти українське зерно. Втрати аграріїв сягають щонайменше $125 млн. Практично всі кораблі, які йдуть із зерном із Севастополя, перевозять крадене українське зерно.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Про перебіг посівної кампанії в Україні, а також про факти грабежу українського зерна на тимчасово окупованих територіях розповів під час брифінгу Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Зараз фермери стикаються з труднощами, які в першу чергу пов’язані з логістикою. У них є менше коштів на гербіциди. Вони економлять на дизелі. Є втрати по часу, зумовлені комендантською годиною, переміщеннями техніки. Додає проблем зберігання палива. Зокрема, через усе це посів триває довше, ніж стандартно. Відставання від минулорічного посіву, залежно від регіонів, становить від 20 до 30 %», – зазначив Міністр.

Але темпи посіву дещо змістилися й з огляду на те, що цього року холодніше, ніж торік, додав він.

За словами Миколи Сольського, через війну змінилися і тенденції у підборі с/г культур до сівби.  Так, до прикладу, зменшуються обсяги сівби кукурудзи. Це зумовлено тим, що фермери, економлячи кошти, по-перше, переходять на посів більш дешевих культур, по-друге, вони обирають ті культури, які дають меншу врожайність при цьому тонна коштує більше. Тому цьогоріч зменшаться врожаї кукурудзи, ніж приміром соняшника і сої.

Крім того, Міністр підтвердив факти грабежу окупантами с/г продукції на тимчасово окупованих територіях. Так, окупанти вже відправили в напрямку Криму орієнтовно 400–500 тис. тонн, де 1 тонна коштує $ 250–300″, – йдеться у повідомленні Мінагрополітики.

За словами Миколи Сольського, на сьогодні є розуміння, які локальні трейдери та представники російського ринку цим займаються. Відповідна інформація передається у правоохоронні органи. Прокуратура всі факти реєструє. МЗС України працює над тим, щоб за допомогою наших західних партнерів це зерно було оперативно арештоване та конфісковане.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+