Вт. Тра 30th, 2023

Денісова: У Запорізькій області окупанти наказують освітянам відзначити 9 травня за всіма канонами російської пропаганди

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

На окупованій території Запорізької області освітян примушують готуватися до відзначення 9 травня за всіма канонами російської пропаганди.

Про це у своєму телеграм-каналі повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Також за ї інформацією, в одній з окупованих громад Запоріжжя рашисти погрозами змушують вчителів з другого травня відновити навчання за російською програмою. З метою уникнення співпраці з ворогом кілька десятків освітян були змушені звільнитися.

“Однак так звана «начальник відділу освіти селищної ради», яка пішла на співпрацю з рашистами, погрозами та шантажем вимагає від вчителів вийти на роботу. У розмовах з батьками вона погрожує позбавити випускників атестату про середню освіту”, – розповіла Денісова.

Український омбудсмен звернула увагу, що залучення дітей до навчання поблизу зони активних бойових дій несе пряму загрозу їхньому життю та безпеці та є прямим порушенням статті 38 Конвенцією ООН про права дитини.

“Нав’язування освіти країни-окупанта суперечить статті 29 Конвенції ООН про права дитини, яка встановлює, що освіта дитини має бути спрямована на виховання поваги до батьків дитини, її культурної самобутності, мови і національних цінностей країни, в якій дитина проживає, країни її походження”, – наголосила вона.

Нагадаємо, бої за Запорізьку область розпочалися 26 березня після повномасштабного вторгнення росії до України.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+