Ср. Лис 30th, 2022

Хаотичні обстріли Нововоронцовки: прокуратура відкрила провадження

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Протягом декількох днів російські війська хаотично обстрілювали Нововоронцовську громаду на Херсонщині.

Про це повідомили у Фейсбук-групі новини Нововоронцовщини.

Внаслідок обстрілів пошкоджені будинки, виникла пожежа житлового будинку. Електроенергія в більшості будинків відновлена.

“Ще раз наголошую, що в селищі та в інших селах є нездетоновані касетні снаряди. Прошу всіх не наближайтеся. Телефонуйте в МНС (номер телефону начальника пожежно-рятувального поста Горбенка Олексія – 067 155 99 91″, – розповів адміністратор групи Дмитро Бурлай.

У громаду доставили гуманітарну допомогу, у тому числі й ліки. Розподіляє їх місцева лікарня.

У свою чергу, в обласній прокуратурі проінформували про початок досудового розслідування через обстріл окупантами смт Нововоронцовки на Херсонщині.

“Прокурори Херсонської обласної прокуратури здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні розпочатому за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).
За даними слідства, в період з 26 по 29 березня 2022 року військовослужбовці збройних сил Російської Федерації та учасники контрольованих ними незаконних збройних формувань здійснили обстріл цивільних об’єктів населеного пункту смт Нововоронцовка на Херсонщині. Внаслідок ворожих обстрілів пошкоджено житлові будинки та господарські споруди. Наразі встановлюється кількість потерпілих та масштаби руйнувань.
Вказані дії становлять пряму загрозу життю й здоров’ю мирного населення, суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, а саме статей 51, 52 Додаткового протоколу до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року, які прямо забороняють напади на цивільне населення та цивільні об’єкти”, – розповіли у відомстві.

Як повідомлялось, на території Станіславської громади Херсонської області тривають бої.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+