Ср. Тра 31st, 2023

У Генічеську визначились з місцем масових хрещенських купань

ілюстраційна світлина

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

У середу, 19 січня, в Генічеську традиційно пройдуть хрещенські купання. Для містян та гостей Генічеська організують чай і пригощання, запалять вогнища. Також планується виступ хору. 

Як уточнили у міськраді, хрещенські купання цього року знову пройдуть у протоці Тонка, біля колишнього залізничного депо.

Детальнішу програму проведення заходу оголосять пізніше.

Цього тижня на місце майбутніх святкувань виїзджала спеціальна комісія міськради, представники якої обговорили разом з рятувальниками, як будуть розміщені локації під час купань.

Як повідомлялось, позаминулого року на цій же локації проводились хрещенські купання, гостей пригощали козацьким кулішем та іншими стравами. Охочі могли також відправитися на гаряче джерело на Арабатській Стрілці, щоб відсвяткувати “Тепле Водохреще”. Минулого року хрещенські купання пройшли за скороченою програмою без пригощань.

Хрещення, або Богоявлення – так називають третє і завершальне велике різдвяно-новорічне свято, яке православні та греко-католики відзначають 19 січня. За християнською традицією в цей день освячують воду в церквах, також освячують річки, ставки і озера. Святковим обрядом стало також купання в ополонці.

У Православній церкві України назвали міфом твердження, що масові хрещенські купання є давньою українською традицією.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+