Вт. Лип 5th, 2022

Студентка виготовила органічне добриво з водоростей Азовського моря

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Органічне добриво з водоростей Азовського моря, яке створила українська студентка, вже протестували в агрокомпанії “Harvest” і зараз тестують у мережі одного з національних супермаркетів. У двох вишах планують розробити дорожню карту використання цього добрива у польових умовах та теплицях.

Про це повідомили в проєкті USAID «Економічна підтримка Східної України».

“За кілька місяців ми дуже просунулися у науковому плані – досліджували хімічний склад добрива з водоростей. У лабораторії ми встановили, що у водоростях багато фолієвих кислот, саме вони сприяють росту рослин. Нам вдалося витягти з водоростей нейтральні цукри, у яких містяться гормони росту, їх використання і дало гарний ефект росту у рослин. Під час зустрічей потенційні клієнти у мене питали про склад добрива, тоді я не могла відповісти на ці питання, хоча і усвідомлювала, що потрібні дослідження. Зараз ми їх робимо”, – розповідає студентка Приазовського державного технічного університету (ПДТУ) Марія Шабанова.

ПДТУ разом із Таврійським державним агротехнологічним університетом мають намір розробити дорожню карту використання цього добрива у польових умовах та теплицях.

Нагадаємо, у серпні стартап Марії Шабанової – органічне добриво з водоростей – переміг на всеукраїнському фестивалі “Sikorsky Challenge”. За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” студентка пройшла навчання у стартап-школі ПДТУ та виготовила добриво з водоростей Азовського моря. Зараз Марія продовжує експериментувати у лабораторії університету та у теплиці батьків.

Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України» є ініціативою, що розрахована на шість років (2018-2024), яка реалізується компанією «DAI Global» та має на меті покращити економіку Східної України у відповідь на агресію Росії. Цільові географічні регіони Проєкту включають території Донецької та Луганської областей, які контролюються Урядом України, та окремі міста Приазов’я.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+