Сб. Тра 28th, 2022

Що відбувається в Генічеській громаді: дослідження (відео)

спільна пресконференція представників Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та Школи політичної аналітики НаУКМА

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

У Генічеській громаді зустрічається негативне ставлення до українських військових, місцеві жителі концентруються на інфраструктурних проблемах, не помічаючи позитивних змін, наявні проблеми у комунікації між владою і громадою, та є запит на діалогові заходи з різними групами населення.

Про це свідчать результати комплексних соціологічних досліджень у Генічеській (Херсонська область) та Старобільській (Луганська область) територіальних громадах, які були презентовані на спільній пресконференції представників Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та Школи політичної аналітики НаУКМА 20 грудня у Києві, повідомляє сайт IPC-Генічеськ.

“З’ясувалося, що в Генічеській громаді треба працювати над підсиленням іміджу українських військових, адже місцями зустрічається негативне їх сприйняття. Потреба комунікаційної роботи виходить на перший план: більшість людей в Генічеській громаді не помічають змін”, – зазначила наукова директорка Школи політичної аналітики НаУКМА Анна Осипчук.

За її словами, великою проблемою для обох громад є проблема з безпритульними тваринами. Місцеві жителі під час дослідження вказували і на проблеми зі станом доріг, освітленням, громадським транспортом, проблеми зі сміттям, сорутванням, полігонами та сміттєпереробкою. Дослідниця акцентувала, що деякі проблеми не можуть бути вирішені на рівні однієї громади.

В обох громадах є дуже висока довіра до виборів, особливо місцевих, поряд з тим – зневіра у верховенстві права, відсутність довіри до правоохоронних органів.

У пресконференції брали участь віце-прем’єр-міністр України, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, директор дослідницької агенції Info Sapiens Дмитро Савчук, Представник Посольства Швейцарії в Україні, керівництво громад.

На важливості таких досліджень акцентували голови обох територіальних громад. Зокрема, Генічеський міський голова Олександр Тулупов висловив сподівання щодо підтримки громади з боку українського уряду.

“Реінтеграція починається з того, що люди мають бачити позитивні зміни на нашій території”, – зауважив він, згадуючи, як передав нещодавно віце-прем’єр-міністру пакет документів щодо розвитку прикордонного з Кримом регіону.

У свою чергу, сама віце-прем’єр-міністр України, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук підтвердила увагу до обох громад та наголосила, що результати презентованого дослідження важливі для формування бачення проблем, з якими стикаються громади, та прийняття рішень урядовцями у майбутньому.

Як повідомлялось, дослідження проводилось в межах «Підвищення спроможності Мінреінтеграції щодо здійснення координації програм з оцінки ризиків виникнення конфліктів в громадах та розвиток місцевого потенціалу з підвищення рівня соціальної згуртованості громад, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту» за підтримки уряду Швейцарської Конфедерації. Результати дослідження базуються, зокрема, на основі даних з 2 фокус-групові дискусії із загальним населенням громад, 20 глибинних інтерв’ю з представниками різних експертних або професійних середовищ, виконаних дослідницькою командою Школи політичної аналітики та ТОВ «Інфо Сапієнс».

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+