Пн. Чер 27th, 2022

До нового року КПВВ “Каланчак” передадуть на баланс Мінреінтеграції – Верещук

фото: сайт IPC-Херсон

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

До кінця поточного року ДП “Реінтеграція та відновлення” має прийняти на баланс КПВВ “Каланчак”. Між Міністерством реінтеграції вже досягнуто певні домовленості з Укрзалізницею, що є балансоутримувачем цього об’єкту. 

Про це під час візиту на КПВВ “Каланчак” заявила новопризначена міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, повідомляє сайт IPC-Херсон.

Зараз ми працюємо над тим, щоб передати на баланс нашого державного підприємства КПВВ, як це відбулося у випадку з “Чонгаром”. Сьогодні тут присутні також представники теперішнього балансоутримувача – Укрзалізниці. Ми домовились, що сьогодні в обласній адміністрації ми сядемо за стіл і обговоримо дорожню карту, як це буде відбуватись. Я вам обіцяю, що до кінця року ми це зробимо. Я розумію, що треба робити та знаю, що президент та прем’єр мене  підтримують”, – заявила Верещук.

За словами міністра реінтеграції, КПВВ буде передано разом з усією інфраструктурою та мережами. На питання нашого кореспондента: що заважало зробити це раніше? – відповіла, що передача не відбувалась через  бюрократичні формальності.

“У нас були нез’ясовані питання щодо фінансової сторони, оскільки Укрзалізниця побудувала КПВВ за свої кошти і з’ясовувала, як його можна передати. Тепер ми прийшли до висновку, як це має виглядати. Ви ж розумієте наше чарівне слово “бюрократія”. Міністерство фінансів, Міністерство економіки, Міністерство юстиції – це все потрібно було пройти, і ми пройшли. Зараз в нас є дорожня карта, яку ми обговоримо. Це дозволить нам до кінця року передати КПВВ на баланс Мінреінтеграції”, – зазначила міністр.

За словами Ірини Верещук, видатки, які виникнуть під час процедури передачі КПВВ, вже внесені в бюджет на наступний рік. Спосіб, у який будуть компенсовані видатки Укрзалізниці під час побудови КПВВ “Каланчак”, буде визначено спільно з Мінфіном.

Треба зауважити, що КПВВ “Чонгар”  наразі взятий на баланс держпідприємства “Реінтеграція та відновлення”, яке, власне, саме з цією метою і створювалось Міністерством реінтеграції ТОТ.  . З 19 жовтня 2021 року КПВВ «Чаплинка» остаточно припинив функціонування.

Подробиці епопеї з предачею КПВВ у матеріалі Центру журналістських розслідувань. 

Як повідомлялось,  наразі здійснюється підготовка документів щодо передачі об’єктів КПВВ «Каланчак» на баланс Одеської дирекції залізничних перевезень та оформлення права власності на ці об’єкти.

29 жовтня виробничий структурний підрозділ  «Херсонське територіальне управління філії «Центр будівельно-монтажних робіт  та експлуатації будівель і споруд» АТ «Укрзалізниця» підписав акт введення об’єктів КПВВ «Каланчак» в експлуатацію.

Після цього буде підготовлено та видано розпорядження Кабінету Міністрів України про передачу КПВВ «Каланчак» до оперативного відання Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, а надалі – до ДП «Реінтеграція та відновлення».

Нагадаємо:

  • 20 вересня 2019 року почалось будівництво нових КПВВ «Чонгар» і «Каланчак». Роботи тривали до листопада.
  • 15 листопада 2019 року відкрили після реконструкції режимні зони КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» на адмінкордоні з окупованим Кримом. 19 грудня у КПВВ «Каланчак» відкрили сучасну сервісну зону, яка забезпечить надання адміністративних, транспортних та побутових послуг для громадян, які перетинають на адмінмежу з тимчасово окупованим Кримом.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+