Нд. Тра 22nd, 2022

Журналісти “Схем” відновили відео нападу

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Відео нападу на знімальну групу «Схем» у кабінеті голови “Укрексімбанку” Євгена Мецгера, яке видалили працівники банку, відновлене.

Про це повідомила у Фейсбуці авторка та ведуча у проєкту “Схеми: корупція в деталях” Наталія Седлецька.

“Відео відновлене на обох картках із обох камер, на які вівся запис. На відновленому відео є весь запис інциденту. Інтерв’ю, запитання журналіста і все, що відбувалося далі.Зокрема, зафіксовані вказівки Євгена Мецгера забрати у журналістів техніку, «забрать кассеты» і «вычистить все это г**но». «Володь, выруби его, пожалуйста, что он тут ходит?», – говорить Євген Мецгер, побачивши, що оператор Олександр Мазур продовжує знімати його реакцію на запитання журналіста. «Давай, забирайте камеру. Игорь, забери у них камеру к чертовой матери. Охерели… И вот эту тоже, Игорь. Забирай.», – каже голова правління «Укрексімбанку». Також у об’єктив потрапив момент нападу на оператора – співробітник банку скрутив та повалив Олександра Мазура і силою вирвав у нього з руки картку з другої камери”, – розповіла журналістка.

Відео оприлюднили 5 жовтня на YouTube-каналі Радіо Свобода. На ньому видно момент нападу і відбирання техніки, хоча банк стверджував, що знімальна група вийшла без перешкоджань.

«Редакція готова надати правоохоронним органам усі відновлені записи, щоб слідство переконалося в їхній автентичності», – повідомила керівниця Київського Бюро Радіо Свобода Інна Кузнецова.

Раніше пресслужба державного Укрексімбанку опублікувала заяву, в якої намагається виправдати дії свого керівника Євгена Мецгера і охоронців після нападу на співробітників програми «Схеми», звинувативши журналістів у «провокації» і «спробі заволодіти банківською таємницею».

За офіційною версією Укрексімбанку, «в діях журналіста є ознаки як протиправного заволодіння банківською таємницею, так і порушення Кодексу етики українського журналіста в частині використання незаконних методів отримання інформації».

Нагадаємо:

  • Журналісти-розслідувачі програми «Схеми» заявили про напад на знімальну групу у кабінеті голови правління державного Укрексімбанку Євгена Мецгера під час запису інтерв’ю з ним. Інспектори відділу дізнання Голосіївського управління поліції розпочали кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.
  • Як повідомила керівник програми розслідувань «Схеми» Наталія Седлецька, на них напали у центрі Києва високопосадові працівники державного «Укрексімбанку», прямо у кабінеті голови правління забрали техніку та видалили відзняте відео (в тому числі відео нападу).
  • Національна спілка журналістів України засуджує обурливу поведінку керівництва та співробітників банку, висловлює солідарність із командою розслідувачів програми “СХЕМИ”. Національна поліція має оперативно провести розслідування, результатом якого повинно стати вагоме покарання нападників.
  • «Схеми: корупція в деталях» – спільний проект Радіо Свобода та UΛ:Першого – щотижнева телевізійна програма розслідувань та аналітики про велику політичну корупцію.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+