Ср. Лис 30th, 2022

Парад “двійників” на виборах народного депутата в Херсонській області: У ЦВК ініціювали перевірки

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

У ЦВК ініціювали перевірки щодо декількох однофамільців, зареєстрованих кандидатами на проміжних виборах народного депутата України по округу №184. 

Про це повідомляє громадянська мережа ОПОРА з посиланням на інформацію члена ЦВК Сергія Постівого.

«Позиція Центральної виборчої комісії незмінна: ми наполягали на тому, щоб дане питання було законодавчо врегульовано. Минулого разу мною було озвучено щодо однофамільців, мною були направлені відповідні матеріали для перевірки компетентними органами. І так само буду робити щодо цих кандидатів. Ми не є належним суб’єктом щодо надання оцінки і встановлення, чи є це технологія, чи не є. А є для цього компетентні органи, тому я звернувся до них, щоб вони здійснили перевірку в межах своїх повноважень», – сказав член ЦВК Сергій Постівий.

Як акцентує ОПОРА, Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатами у народні депутати «двійників» зареєстрованих кандидатів Сергія Козиря та Геннадія Лагути.

Так, зареєстровано Козиря Сергія Анатолійовича, який балотується шляхом самовисування. При цьому на окрузі кандидує голова Херсонської ОДА Сергій В’ячеславович від партії «Слуга народу» (зареєстрований 24 вересня).

Крім того, кандидатами стали одразу два Лагути: Геннадій Борисович та Геннадій Васильович. Ім’я та прізвище цих кандидатів повністю ідентичне імені кандидата від Партії Ігоря Колихаєва «Нам тут жити»  Лагути Геннадія Миколайовича, зареєстрованого 14 вересня.

Також зареєстровано кандидатом Колихаєва Юрія Анатолійовича, прізвище його ідентичне прізвищу міського голови Херсона Ігоря Колихаєва.

«Очевидно, що ніхто не може перешкодити людям з тотожними прізвищами, іменами та по-батькові балотуватись і це право не може бути оскаржене. Але так само є приклади, коли ми розуміємо, що люди, які не мають бажання балотуватись де-факто, стають підставними кандидатами для того, щоби відтягнути голоси у лідерів цих передвиборчих перегонів. Я додам, що Центральна виборча комісія підготувала свої законодавчі пропозиції до Верховної Ради, щоб були внесені відповідні зміни», – сказав член ЦВК Юрій Мірошниченко і додав про необхідність нумерації кандидатів.

Вікторія Глущенко зазначила, що нумерація граф виборчого бюлетеня, в яких міститься прізвище, ім’я та по батькові кандидата сприяла би виборцям поінформовано та усвідомлено проголосувати.

«Ми в таких реаліях, що в кожному з округів до виборчого бюлетеня буде включено по декілька тезоіменних кандидатів. Виборчі технології стають вишуканішими і не обмежуються кандидати зміною прізвищ, а повністю дублюються прізвища, імена, по батькові в окремих осіб. Так само відбувається мімікрування місць роботи кандидатів. Тому якщо Центральна виборча комісія пронумерує відповідні графи виборчого бюлетеня, коли буде розглядати питання затвердження бюлетеня, це дійсно сприятиме поінформованому волевиявленню громадян», – сказала вона.

Як повідомлялось, поліція Херсонської області зафіксувала 11 порушень, пов’язаних із виборчим законодавством, серед яких найбільше – це порушення правил агітації, підкупи виборців і перешкоджання здійсненню виборчого права. Відкрито три кримінальні провадження та складено чотири адміністративні матеріали.

За даними ЦВК, в ОВО № 184 зареєстровано 19 кандидатів: Катерину Одарченко, Андрія Помазана, Ігоря Токовенка, Олега Баркаренка, Геннадія Миколайовича Лагуту, Сергія Матвійчука, Тетяну Лазареву, Володимира Бериславського, Ігоря Йосипенка, Михайла Мельника, Максима Негрова, Сергія В’ячеславовича Козиря, Ганну Живцову, Дмитра Васильєва, Юрія Колихаєва, Сергія Андрійовича Козиря, Геннадія Борисовича Лагуту, Геннадія Васильовича Лагуту, Олександра Пономарьова.

Нагадаємо, 31 жовтня 2021 року відбудуться проміжні вибори народних депутатів у двох виборчих округах: № 184 (м. Нова Каховка, Херсонська область) та № 197 (м. Золотоноша, Черкаська область). Вибори призначені у зв’язку з тим, що народний депутат Ігор Колихаєв за результатами місцевих виборів 2020 року став міським головою міста Херсон, а народний депутат Олександр Скічко був призначений головою Черкаської ОДА.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+