Вибори на Херсонщині: “Двійник” з’явився не тільки у Козиря

На сайті НАЗК розміщена декларація кандидата на посаду народного депутата Лагути Геннадія Борисовича, родом з Дніпропетровської області. Він поки що не подавав до ЦВК заяви на балотування. І на окрузі балотується кандидат у народні депутати Геннадій Миколайович Лагута, висунутий Партією Ігоря Колихаєва “Нам тут жити”.
Про це повідомляє ОПОРА з посиланням на інформацію члена Центральної виборчої комісії Сергія Постова.
За його словами, до ЦВК на розгляд надійшли документи на реєстрацію кандидата з прізвищем «Козир». Крім того, на сайті НАЗК розміщена декларація кандидата на посаду народного депутата Лагути Геннадія Борисовича, родом з Дніпропетровської області.
“Також з реєстру декларацій НАЗК я бачу, що подана декларація кандидата Лагути. Про кого йдеться в повідомленні Національної поліції, мені невідомо. Щодо другого Лагути, то документи мені ще не надходили. Скоріше за все потенційний кандидат ще не подавав до ЦВК документи», – сказав він.
Член ЦВК додав, що документи Козиря опрацьовуються Центральною виборчою комісією, за результатами вивчення буде винесена постанова про реєстрацію або відмову, якщо будуть для цього підстави.
На окрузі №184 балотуються кандидати Лагута Геннадій Миколайович від Партії Ігоря Колихаєва «Нам тут жити» (зареєстрований 14 вересня) та Козир Сергій В’ячеславович від партії «Слуга народу» (зареєстрований 24 вересня).
Раніше поліція відкрила кримінальне провадження за фактом реєстрації кандидата-«двійника» під час виборчого процесу по 184 окрузі.
Як повідомлялось, спостерігачі громадянської мережі ОПОРА виявили білборд без вихідних даних зі згадкою імені голови ОДА та кандидата у народні депутати по округу №184 Сергія Козиря.
ОПОРА виявила ознаки непрямого підкупу виборців під час концерту з одним із кандидатів.
Нагадаємо, 31 жовтня 2021 року відбудуться проміжні вибори народних депутатів у двох виборчих округах: № 184 (м. Нова Каховка, Херсонська область) та № 197 (м. Золотоноша, Черкаська область). Вибори призначені у зв’язку з тим, що народний депутат Ігор Колихаєв за результатами місцевих виборів 2020 року став міським головою міста Херсон, а народний депутат Олександр Скічко був призначений головою Черкаської ОДА.