Чт. Чер 1st, 2023

У Херсонському держуніверситеті підбили підсумки вступної кампанії для абітурієнтів з окупованих територій

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

У Херсонському державному університеті завершилася друга хвиля вступної кампанії-2021 через освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна».

Про це повідомили в пресцентрі ХДУ.

“Цьогоріч до Херсонського державного університету зараховано 6 вступників з ТОТ. Чотири особи вступили на І курс бакалаврату, двоє – успішно склали атестацію, підтвердили здобуту кваліфікацію і вступили на IV курс бакалаврату. Всі вступники з Криму”, – розповіла керівниця освітніх центрів Тетяна Казакова.

Серед факультетів, що обрали вступники з Криму, – педагогічний факультет, факультет бізнесу і права, факультет української й іноземної філології та журналістики, факультет культури і мистецтв.

Тетяна Казакова наголосила, що студенти з Криму навчаються на бюджетній формі та можуть отримувати соціальні стипендії за умови наявності довідки внутрішньо переміщеної особи – близько 1200 гривень на місяць. І мають можливість проживати у гуртожитках Херсонського державного університету.

Нагадаємо, процедура вступу через освітні центри для осіб з тимчасово окупованих територій проходить за спрощеною процедурою (квота-2). Студентам необхідно було подати заяву, заповнити освітню декларацію і скласти два іспити – з української мови та історії України у Херсонському академічному ліцей імені О.В.Мішукова Херсонської міської ради при ХДУ. І третій профільний іспит, за обраною освітньою програмою, вступники складали на базі нашого освітнього закладу.

Міністерство освіти і науки України розробило документи, які значно спрощують можливість отримання української освіти абітурієнтами місцем, проживання яких є тимчасово окуповані території.

Відповідно до Наказу МОН № 271 від 01.03.2021 розроблено «Порядок прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення».

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+