Пт. Лип 1st, 2022

У Херсоні з’явився кримськотатарський громадсько-культурний простір (фото)

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Новий громадсько-культурний простір з’явився в Херсоні. Відкрив його сьогодні, 15 вересня, Культурний центр “Куреш”. Кримськотатарські активісти мріяли про такий простір з 2014 року.

Зусиллями кримськотатарського центру “Куреш” у Херсоні був відкритий громадсько-культурний простір. Розташований він на вулиці Некрасова, передає Depo.Херсон.

За словами голови правління центру “Куреш” Лілії Джаксім, кримські татари Херсонщини й раніше збиралися разом на різноманітні заходи. Потреба ж у створенні громадсько-культурного простору виникла після окупації Криму, коли в Херсон і область почали переїжджати кримські татари з півострова.

“Чимало кримських татар були вимушені виїхати з окупованого півострова, тому кримськотатарська громада збільшилася. І є потреба у збереженні та розвитку наших культурних надбань, у місці, де могли б збиратися громадські активісти”, – каже Джаксім.

Лілія Джаксім

Як розповів директор з розвитку центру “Куреш” Ібрагім Сулейманов, протягом кількох років представники кримськотатарської спільноти Херсона просили міську владу посприяти відкриттю національного громадсько-культурного простору. “Нас підтримували, але лише на словах. І тому ми врешті решт вирішили діяти самостійно”, – каже Сулейманов.

Ібрагім Сулейманов

Центр відкрився і працюватиме далі завдяки добровільним пожертвам небайдужих людей. Також у планах – співробітництво з донорськими організаціями.

Кримськотатарський Культурний Центр "Куреш"

На відкритті кримськотатарського громадську-культурного простору виступив один з провідних кримськотатарських молодих музикантів – володар Гран-при кількох міжнародних конкурсів Рустем Еміратлі

У центрі працюватиме студія кримськотатарського радіо “Куреш”, проводитимуться мистецькі та громадські заходи.

Відкриття Кримськотатарського Культурного Центру "Куреш"

Першим заходом, проведеним у центрі, стали презентація нової серії багатосерійного документального фільму “Крим. 25 років боротьби за Україну”: “Рік 1999. Нова доба” та публічна дискусія.

Кримськотатарський Культурний Центр "Куреш"

Як розповів сценарист і редактор серіалу Дементій Білий, “Крим. 25 років боротьби за Україну” – це цикл документальних програм про політичну історію Криму та те, як саме Крим наповнювався українським змістом з перших років незалежності України і до сьогодення.

Ці документальні програми побудовані на архівних матеріалах та на спогадах безпосередніх учасників подій. Нині вийшли серії про події з 1991 по 1999 рік. У найближчі дні очікуються прем’єри одразу трьох наступних серій, про події 2000 – 2002 років. Усі серії знаходяться у вільному доступі.

Дементій Білий

Сценарист і редактор “Крим. 25 років боротьби за Україну”  Дементій Білий”розповідає про серіал 

На відкритті кримськотатарського громадсько-культурного простору були присутні представники органів влади, громадських організацій, кримськотатарської спільноти.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+