Шахраї на Херсонщині ошукали людей на понад чверть мільйона гривень

03 Вересня 2021, 11:27

На Херсонщині судитимуть учасників організованої групи за шахрайство на понад чверть мільйона гривень.
Про це повідомили в прокуратурі Херсонської області.
Слідство установило, що зловмисники, використовуючи торговельний Інтернет онлайн-майданчик, налагодили шахрайську схему із заволодіння коштами громадян. Фігуранти телефонували потерпілим і, представляючись працівниками служби безпеки найбільших банків України, отримували реквізити від їх банківських карток. За допомогою різноманітних платіжних систем члени групи оформлювали перекази грошей з банківських карток потерпілих на підконтрольні організатору рахунки.
У такий спосіб шахраям вдалося ошукати щонайменше дев’ятьох людей.
Під час обшуків правоохоронці вилучили мобільні телефони, SIM-карти, що використовувались як засіб вчинення злочинів, банківські картки, на які перераховувались кошти потерпілих.

Херсонська обласна прокуратура затвердила та скеровала до суду обвинувальний акт стосовно трьох учасників організованої групи, які шляхом обману та незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки викрали понад 250 тис. грн з банківських карток українців (ч. 4 ст. 190 КК України).
Наразі досудове розслідування, що здійснювалось СВ відділу поліції № 2 ХРУП ГУНП в Херсонській області, завершено.
Оперативний супровід здійснював відділ протидії кіберзлочинам в Херсонській області департаменту кіберполіції НП України.
У свою чергу, поліція Херсонщини неодноразово зверталась до громадян та застерігала мешканців області від телефонних шахраїв, які представляються працівниками банківських установ.
“Шановні громадяни! Поліція Херсонщини в черговий раз закликає бути більш обачними та не довіряти особам, які намагаються дізнатися реквізити ваших банківських карток. Попередьте своїх батьків, родичів, сусідів, особливо літнього віку, про такий вид шахрайства! Якщо вам телефонують незнайомці і говорять про заблокування вашої банківської картки та намагаються дізнатися PIN-код картки, CVV код або інші реквізити – це шахраї. Співробітники банку ніколи під час розмови не запитують ці дані. Якщо ви маєте сумніви, чи дійсно вам телефонує справжній співробітник – запитайте, коли і в яке відділення ви можете підійти, щоб вирішити проблему особисто, а не по телефону. Після цього ви зрозумієте з ким розмовляєте – з шахраєм чи ні”, – зазначали правоохоронці.
Як повідомлялось, на Херсонщині нещодавно місцева жителька розплатилась за оренду неіснуючої квартири: після того, як перевела більше 10 тисяч гривень, зв’язок з «орендодавцем» обірвався.