Нд. Тра 22nd, 2022

Справу про загибель червонокнижних птахів на Херсонщині передали до суду: агроному загрожує штраф або обмеження волі

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

На Херсонщині судитимуть агронома за порушення правил, установлених для боротьби зі шкідниками, що призвело до загибелі птахів.

Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура.

Каховська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт відносно агронома ТОВ за фактом порушення правил, установлених для боротьби зі шкідниками і хворобами рослин, та інших вимог законодавства про захист рослин, що спричинило тяжкі наслідки (ст. 247 КК України).
Як встановило слідство, в період з грудня 2020 року по січень 2021 року агроном товариства допустив порушення правил, установлених для боротьби зі шкідниками, ігноруючи та порушуючи вимоги застосування пестицидів (розкладання в жилі нори гризунів), здійснив роботи з боротьби з гризунами на полях шляхом механічного розкидання по поверхні землі на полях поблизу території біосферного заповідника «Асканія Нова». Як наслідок, від поїдання птахів зерна пшениці, обробленого відповідними пестицидами, на території біосферного заповідника загинуло 218 сірих журавлів, що занесені до Червоної книги України, чим завдано державі матеріальної шкоди на суму 3 мільйони 270 тисяч гривень.
Санкція інкримінованої статті передбачає покарання в виді сплати штрафу в розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від ста двадцяти до двохсот годин, або обмеження волі на строк до двох років.
Раніше у відділі комунікації поліції Херсонської області проінформували, що поліцейські повідомили про підозру агроному сільськогосподарського підприємства у причетності до загибелі червонокнижних птахів на території біосферного заповідника «Асканія-Нова».

Як повідомлялось, починаючи з січня поточного року, в Каховському районі на території біосферного заповідника «Асканія-Нова» та полях сільгосппризначення загинуло 2236 птахів, з яких 850 – занесені до Червоної Книги України.

За цими фактами відкриті 13 кримінальних проваджень за ч.2 ст. 239 КК України (Забруднення або псування земель) та за ч. 2 ст. 367 КК (Службова недбалість) щодо неналежного виконання своїх посадових обов’язків працівниками контролюючих органів в Херсонській області.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+