Чт. Лют 9th, 2023

Із 5 серпня почнуть діяти нові правила перетину адмінмежі з Кримом

КПВВ "Чонгар" на адмінкордоні з Кримом

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
Нові правила перетину держкордону та меж з окупованими територіями України почнуть діяти з 5 серпня.
Зокрема, при в’їзді на материкову частину України з окупованого Криму громадяни України повинні будуть надати українським прикордонникам документ (міжнародний сертифікат) про проходження повного курсу щеплення двома дозами вакцини проти COVID-19 рекомендованою ВООЗ, або ж довідку 063-О про перше щеплення.
Про це нагадали в організації Крим_ SOS.

“Зверніть увагу: щеплення вакцинами російського виробництва (Супутник V, ЭпиВакКорона і тд.) на території України не визнаються! У разі відсутності документів про щеплення, громадяни мають встановити додаток “Вдома”, активацію якого перевіряють прикордонники. Після цього у подорожуючих буде можливість пройти експрес-тестування на території сервісної зони КПВВ, а поза робочим часом — у Центрі тестування у Каланчацькій ЦРЛ”, – наголосили в організації.
У разі позитивного результату тесту, громадяни, які в’їжджають на материкову частину України, повинні будуть пройти обов’язкову 10-денну самоізоляцію, яка розпочинатиметься через 72 години після перетину адмінмежі.
Якщо під час перетину адмінмежі тест не виявить захворювання, то подорожуючий громадянин України зможе безперешкодно пересуватись, інформація про результати тестування надійде у додаток “Вдома” автоматично.
Якщо у громадянина немає можливості встановити додаток, або якщо він відмовиться це роботи, він муситиме пройти 10-денну обсервацію у найближчий лікарні.
Як повідомлялось раніше, жителі Криму мають можливість записатися на вакцинацію на підконтрольній уряду частині України навіть у разі відсутності декларації з сімейним лікарем. Для цього вони можуть звернутися в один з центрів масової вакцинації, які функціонують по всій країні. У таких центрах, зазвичай, громадяни мають можливість обрати вакцину з переліку доступних у відповідному пункті.
З собою необхідно мати паспорт, а також індивідуальний ідентифікаційний код. Щеплення безкоштовне.

Список пунктів щеплень та центрів вакцинації – за посиланням https://list.covid19.gov.ua/.

Раніше Херсонський офіс КримSOS також повідомляв, що довідка Форми №5 по понеділках в ЦНАПах на адмінмежі з Кримом не видається. Цей документ підтверджує, що людина подала документи на оформлення паспорту. Без цієї довідки мешканці ТОТ АР Крим не можуть повернутися додому, поки паспортний документ виготовляється.
Як розповіли спеціалісти ЦНАПу, найбільш популярні послуги, за якими зввертаються на адмінмежі, – оформлення паспорту для виїзду за кордон та ID-картки.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+