Вт. Жов 19th, 2021

Пестициди з селища Рикове перевозять на утилізацію до Житомира

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

На Херсонщині вивозять на утилізацію першу партію непридатних до використання отрутохімікатів, що знаходяться на території Генічеського району.

Про це повідомили в обласній адміністрації.

Перша партія непридатних пестицидів, що накопичувалися на території смт Рикове з радянських часів складає 60 тонн. Отрутохімікати буде перевезено та утилізовано у місті Житомир.

На це під час сесії Херсонської обласної ради було виділено понад чотири мільйони гривень.  Територію, на якій зберігалися отрутохімікати, дезінфікують.

Як писав “Голос України”,  у  березні цього року депутати Генічеської райради Херсонщини виступили з вимогою позбутися екологічної бомби уповільненої дії поруч із курортами на узбережжі Азовського моря.

Окрім сховища у Риковому, на Херсонщині є ще два аналогічні майданчики, і загалом на них залежалося ні багато ні мало 1,8 тисячі тонн таких самих «скарбів». Їх можна утилізувати методом спалювання у високотемпературних печах, але в Україні таких підприємств наразі немає. У 2019-му понад сто тонн хімікатів зі складів біля сіл Дніпровське та Федорівка під Херсоном довелося для знешкодження «експортувати» до Франції, і кошти на це збирали чотири роки. Щоб звільнити область від усіх залишків непридатних пестицидів, потрібно ще не менше 150 мільйонів гривень

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+