Ср. Лис 30th, 2022

У Києві презентували експертну мережу Кримської платформи

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

В Україні сформована експертна мережа Кримської платформи і планується проведення її форуму.

Геннадій Максак – виконавчий директор Української Призми, Ольга Скрипник – голова Кримської правозахисної групи та Валентина Самар – головний редактор Центру журналістських розслідувань розповіли на презентації:

що таке Кримська платформа і яку роль в ній грає експертна мережа;
чим сьогодні займається ініціативна група експертної мережі Кримської платформи;
що таке меморандум експертної мережі Кримської платформи, його основні положення, напрями діяльності мережі;
що таке форум експертної мережі, коли його проведуть, що будуть обговорювати і які приймати рішення;
взаємодія української частини мережі з іноземними експертами, взаємодія з українськими та іноземними урядовими структурами, міжнародними організаціями.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що створення Кримської платформи буде серйозним кроком у напрямку деокупації Криму, оскільки в ході установчого саміту, який відбудеться 23 серпня в Києві, буде створено постійно діючий офіс і обговорені ініціативи щодо безпеки у Азово-Чорноморському регіоні. Він також зауважив, що країни-учасниці Кримської платформи ризикують погіршити відносини з РФ, яка дуже негативно реагує на її створення.

Детальніше про реакцію Кремля і його кримських прибічників на створення Кримської платформи – міжнародного майданчика по деокупації Криму – дивіться у відеоблозі Валентини Самар Кримська платформа: чому так біситься Росія?

Нагадаємо:

  • 23 вересня 2020 року президент Володимир Зеленський на загальних дебатах 75-ї сесії Генасамблеї ООН запросив друзів України долучитися до створення міжнародної платформи щодо деокупації Криму. 29 вересня Зеленський закликав депутатів Європарламенту до співпраці в створенні міжнародної платформи з деокупації Криму.
  • 26 лютого 2021 року Володимир Зеленський підписав указ, яким доручив уряду організувати й запустити Кримську платформу, а також реалізувати заходи для розвитку й підтримки кримськотатарської мови, культури та захисту прав мешканців тимчасово окупованого Криму. Також президент затвердив персональний склад Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні установчого Саміту Кримської платформи, до якого увійшли керівники центральних органів виконавчої влади, Офісу президента, а також Меджлісу кримськотатарського народу.
  • 24 березня 2021 року президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 року «Про Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+