Пн. Чер 27th, 2022

СБУ перевіряла готовність Херсонщини до можливої агресії Росії

ілюстраційне фото, перевірочні антитерористичні заходи в Херсонській області

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

У Херсоні, за координації СБУ та Представництва Президента України в АР Крим, відбувся оперативно-штабний збір. Він був присвячений безпековій ситуації на адміністративній межі з тимчасово окупованою територією АР Крим.

Як повідомили в СБУ, була перевірена готовність України до практичних дій у випадку поширення збройної агресії РФ. Зокрема, щодо можливого нападу РФ вглиб суверенної території України.

Особливу увагу учасники наради акцентували на протидії наростаючим терористичним загрозам, розвідувально-підривній активності у прикордонних районах з АР Крим, гарантованому захисту конституційних прав і свобод громадян України.

Також учасники відпрацювали механізми взаємодії органів державної влади, до повноважень яких належить реалізація державної політики з питань деокупації та реінтеграції ТОТ АР Крим та м. Севастополь.

У заході також взяли участь представники Ради національної безпеки та оборони України, Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Прокуратури в АР Крим та м. Севастополь, Національної поліції, Державного бюро розслідувань, регіонального відділення Фонду державного майна, Державної фіскальної служби, Державної міграційної служби, Державної споживчої служби, Укртрансбезпеки та інші.

Також, відповідно до рішень РНБО України, учасники розглянули питання забезпечення оперативної готовності до практичних дій у разі виникнення кризових ситуацій на тимчасово окупованому півострові. Зокрема, відпрацьовано питання застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо юридичних та фізичних осіб, причетних до фінансування терористичної діяльності, сприянню незаконно утвореним формуванням і органам управління, які діють на окупованій території.

Обговорено формування доказової бази і стан розкриття кримінальних проваджень щодо злочинів, вчинених в умовах збройної агресії РФ проти України і збройного конфлікту на території АР Крим та м. Севастополь.

Оперативно-штабний збір пройшов на виконання директивних доручень Верховного Головнокомандувача ЗС України, Президента України Володимира Зеленського.

Як повідомлялось, Управління Служби безпеки України в Херсонській області проводить комплекс перевірочних антитерористичних заходів на об’єктах можливих терористичних посягань.

Під час робочої поїздки 27 квітня на Херсонщину Зеленський провів нараду щодо безпекової ситуації на адміністративній межі з окупованим Кримом, а також у Херсонській, Запорізькій, Одеській, Миколаївській та Донецькій областях.

Нещодавно силовики провели оперативно-профілактичне відпрацювання Генічеського району розпочалось для попередження спроб дестабілізації обстановки.

Наприкінці минулого місяця в Херсоні під час практичних занять за темою «Ведення бойових дій у місті» були відпрацьовані питання блокування та штурм будинку, що захоплений терористами, надання первинної медичної допомоги та евакуація пораненого. Такі заняття проводили військовослужбовці десантно-штурмового підрозділу угруповання військ, яке підпорядковане Командуванню об’єднаних сил Збройних Сил України.

Нагадаємо:

13 квітня Президент України Володимир Зеленський видав Указ №160/2021 “Про пріоритетні напрями діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим” (https://cutt.ly/jvu1n9u), яким затверджена Стратегія діяльності Представництва в умовах тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Разом з Указом від 26 лютого 2021 року № 78/2021 “Про окремі заходи, спрямовані на деокупацію та реінтеграцію тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя” (https://cutt.ly/Avu1RsF) та Указом від 24 березня 2021 року № 117/2021 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 року «Про Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» (https://cutt.ly/dvu1IU4) це вже третій Указ Президента, направлений на посилення політики реінтеграції та деокупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+