Чт. Гру 2nd, 2021

Реконструкція набережної, стадіону та очисні: Генічеській громаді необхідні кредитні кошти

набережна в місті Генічеськ, іллюстраційне фото

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Генічеська громада має одразу декілька проєктів, для реалізації яких планують залучити кошти Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, але обрати на конкурс доведеться два-три з них.

Зокрема, на нещодавній робочій нараді з очільником області та представниками органів місцевого самоврядування, Генічеський міський голова Олександр Тулупов зазначив, що на конкурсний відбір можуть подати деякі з наступних проєктів:

  • реконструкція набережної на міському пляжі,
  • реконструкція стадіону,
  • будівництво восьмиквартирного житлового будинку для лікарів,
  • будівництво очисних споруд у Новоолексіївці і каналізаційних колекторів у Щасливцево,
  • реконструкція водогону у Риковому і ЗОШ № 1 у Новоолексіївці,
  • будівництво Риківської мистецької школи.

Як повідомлялось раніше, у Херсонській обласній адміністрації планують підготувати 20 проєктів, які надалі будуть подані на конкурсний відбір Надзвичайної кредитної програми для відновлення України.

Вже у липні стартує конкурсний відбір проєктів, які реалізуються в другій фазі Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. На цю фазу можна буде подавати комплексні проєкти з реконструкції або будівництва, які матимуть позитивний соціальний ефект для жителів громади.

Загалом на реалізацію проєктів буде виділено близько 340 млн євро. Участь в програмі можуть взяти 10 областей України, серед них й Херсонщина.

Основні вимоги до проєктів:

  • орієнтовна вартість –  від 15 млн грн до 150 млн грн;

  • комунальна або державна форма власності;

  • співфінансування у розмірі близько 25% на покриття витрат на сплату податків і зборів, комісії за конвертацію валюти, страхування, авторський нагляд тощо;

  • наявність затверджених проєктів будівництва та результатів проведення їх державної експертизи станом на 2021 рік.

Облдержадміністрація спільно з представниками органів місцевого самоврядування працюватиме над формуванням попереднього переліку проєктів, які надалі будуть подані на конкурсний відбір

Нагадаємо, у березні поточного року уряд розподілив субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України у 2021 році на загальну суму 1347,1 млн грн, а саме: спецфонд 1200,0 млн грн та загальний фонд 147,1 млн грн.

Розподіл коштів дасть можливість реалізувати 233 проекти, які спрямовані на вирішення потреб внутрішньо-переміщених осіб та передбачають відновлення об’єктів медичної, освітньої, культурної та спортивної інфраструктури регіонів, які прямо чи опосередковано зазнали негативного впливу від конфлікту на Сході України. Зокрема, проекти будуть реалізовані у 2021-2022 роках у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Херсонській, Одеській та Полтавській областях.

9 грудня 2020 року укладена нова Фінансова угода між Україною та Європейським інвестиційним банком, якою затверджено наміри залучення кредитних ресурсів у розмірі 340 млн євро на реалізацію проектів, спрямованих на відновлення та модернізацію інфраструктури для подолання наслідків військових дій на Сході України та вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+