Пн. Тра 16th, 2022

Вивезення токсичного піску: поліція відкрила кримінальне провадження

Токсичні відходи з Чорногорії у Херсонському морському торговельному порту

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

В Херсоні за фактом переміщення Чорногорського піску на території порту відкрите кримінальне провадження.

Як розповів заступник начальник слідчого управління обласного главку поліції Віктор Баранецький, слідчі з’ясували, що службові особи морського торгівельного порту, всупереч ухвали суду щодо зберігання арештованого Чорногорського піску, самовільно змінили місце його зберігання. Вони завантажили пісок на три баржі та перемістили їх до першого та другого затону порту.
Наразі відходи піску, що утворилися після піскоструменевої обробки днищ суден у м. Бієла Республіка Чорногорія, загальною вагою 3 870 494 кг., знаходяться в трьох баржах на річці Дніпро.
За цим фактом відкрите кримінальне провадження за ч.1 ст.388 Кримінального кодексу України «Незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт, заставленого майна або майна, яке описано чи підлягає конфіскації».
У розслідуванні Центру із дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) йдеться, що відходи відправили до України з ділянки, де реалізується проєкт Всесвітнього банку з відновлення виведеної з експлуатації верфі Бієла на Адріатичному узбережжі Чорногорії. Там за довгі роки накопичилися забруднений ґрунт і пісок, що залишилися після піскоструминного оброблення корпусів океанських суден.
Лабораторні тести, надані OCCRP Міністерством екології України, підтверджують, що відходи дуже небезпечні: містять багато речовин, що можуть викликати рак і вроджені дефекти.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+