Ср. Лют 1st, 2023

Поліція патрулює заповідник «Асканія Нова», відкрили ще два провадження через загибель птахів

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

За вихідні до правоохоронців Херсонщини надійшло три повідомлення про загибель червонокнижних птахів.  

Про це повідомили у відділі комунікації поліції Херсонської області.

В першому випадку керівник заповідника повідомив, що на їх території біля штучних озер було виявлено 7 мертвих сірих журавлів, які внесені до Червоної книги України. А у Каховському районі поблизу с. Богданівка в лісосмузі та біля зрошувального каналу також були виявлені мертвими 12 сірих журавлів, 14 диких качок та 5 чайок. На місці події відібрані зразки грунту та води, які направлені на експертизу.

За цими фактами слідчими відкриті ще два кримінальних провадження за ч.2 ст.239 Кримінального кодексу України «Забруднення або псування земель». Всі провадження перебувають на контролі керівництва обласної поліції.

Також до поліції звернувся підприємець, який розповів, що на полях у Каховському районі виявив  6 мертвих сірих журавлів. Нині  обставини загибелі птахів встановлюються.

Наразі в спеціалізованому інституті в Харкові тривають дослідження щодо встановлення причини смерті птахів. Основною версією є те, що вони загинули після вживання зерна з домішками отрути від гризунів.

За ініціативи керівництва обласного главку поліції окремий екіпаж групи реагування щоденно патрулює землі заповідника «Асканія Нова». Інспектори контролюють рух транспорту, задіяного для земельних робіт. У разі сумнівів у безпечності матеріалів, що вноситимуться на полях, на місце буде терміново виїжджати слідчо-оперативна група та викликатимуться спеціалісти держпродспоживслужби та екологічної сфери діяльності.

Як повідомлялось, навколо заповідної зони біосферного заповідника «Асканія-Нова» встановили особливий режим та визначили карантинну зону.

За даними правоохоронців, починаючи з січня поточного року, в Каховському районі на території біосферного заповідника «Асканія-Нова» та полях сільгосппризначення загинуло 2236 птахів, з яких 850 – занесені до Червоної Книги України.
За цими фактами відкриті 13 кримінальних проваджень за ч.2 ст. 239 КК України (Забруднення або псування земель) та за ч. 2 ст. 367 КК (Службова недбалість) щодо неналежного виконання своїх посадових обов’язків працівниками контролюючих органів в Херсонській області.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+