Вт. Лют 7th, 2023

На Херсонщині податківці викрили схему привласнення 18 мільйонів гривень

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
На Херсонщині податківці викрили схему ухилення від сплати податків у великих розмірах та привласнення громадянином виручки реальних суб’єктів господарювання-сільгоспвиробників на суму понад 18 млн гривень.

Під час проведення перевірки ревізори з’ясували, що громадянин відкрив понад 20 банківських карткових рахунків. Така кількість рахунків необхідна була аби створити умови для ухилення від оподаткування сільгосппідприємству та собі особисто, як фізичній особі – підприємцю.
Бізнесмен незаконно отримував на власні потреби кошти, які фактично були виручкою від реалізації агропродукції, необлікованої як у сільгосппідприємства, так і в підприємця. У подальшому кошти конвертувалися в готівку через банкомати й касові відділення банківських установ та використовувались на власні потреби. Зокрема, цими платіжними картками розраховувалися в торгових мережах, готелях, ресторанах, які знаходилися в Україні та за її межами.
Наслідком використання такої схеми стало недоотримання бюджетом значних коштів через заниження об’єкту оподаткування в підконтрольного сільгосппідприємства та підприємця, а також несплати податків власне самим громадянином.
Зазначена перевірка проводилася в рамках кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України.
Матеріали, зібрані фахівцями відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Головного управління ДПС у Херсонській області, передані до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі для залучення до кримінального провадження.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+