Чт. Лют 2nd, 2023

Малий бізнес Херсонщини сплатив 163 мільйони гривень єдиного податку

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

За січень – лютий 2021 року суб’єкти малого підприємництва Херсонщини перерахували до бюджетів територіальних громад області 163,3 млн гривень єдиного податку. Приріст надходжень порівняно з січнем – лютим 2020 року склав 3,4 млн гривень.

Як повідомили спеціалісти управління податкового адміністрування юридичних осіб Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, фізичні особи-підприємці сплатили трохи більше 108,2 млн гривень «спрощеного» податку або 66 відсотків від загальних надходжень. Показник перевищив минулорічні надходження на 12,2 млн гривень.
Юридичні особи, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності й перебувають на ІІІ групі, спрямували до скарбниць місцевих громад 22,9 млн гривень єдиного податку. Спрощенці – аграрії внесли до місцевих бюджетів 32,2 млн гривень цього податку.
Кошти від єдиного податку консолідуються в територіальних громадах. Їх питома вага в дохідній частині місцевих бюджетів за січень – лютий 2021 року склала 20 відсотків. Тож цей податок залишається важливим джерелом надходжень, з яких фінансуються потреби територіальних громад.

Крім того, за січень – лютий 2021 року на Херсонщині до бюджетів усіх рівнів сплачено 716,8 млн гривень податку на доходи фізичних осіб. Це на 78,7 млн гривень або 12 відсотків перевищує минулорічний показник.

Податок на доходи фізичних осіб є лідером у наповненні зведеного бюджету та складає 47 відсотків у загальній сумі податкових надходжень.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+