Сб. Лис 27th, 2021

Представник омбудсмена вдруге перевірила тестування на COVID-19 на “Чонгарі”

КПВВ "Чонгар"

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Представник уповноваженого Верховної Ради України щодо дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим і Севастополя Ірина Верігіна вдруге проінспектувала організацію роботи пункту безкоштовного експрес-тестування на COVID-19 у сервісній зоні КПВВ “Чонгар” на адмінмежі з Кримом.

Про результати візиту вона розповіла сайту IPC-Генічеськ.

“Ми приїхали з повторною перевіркою і побачили, що покажчики є, що кімната для обсервації людей є, і є медичні працівники”, – сказала вона.

Також представник омбудсмена відзначила, що ситуація з тестуванням на “Чонгарі” краща, ніж у “Каланчаці”, де цілий тиждень не могли організувати підвоз медперсоналу.

“Ситуація на “Чонгарі трошечки краще, ніж на каланчаку, адже ми два рази проводили візити на “Каланчак”, і там пункт тестування не працював”, – проінформувала Ірина Верігіна.

У січні представник Уповноваженого ВР з дотримання прав жителів АР Крим та м. Севастополь Ірина Верігіна разом з регіональними представниками Уповноваженого ВРУ з прав людини Фейзі Каракашем та Артемом Ковалем промоніторила пункт проведення експрес-тестування на КПВВ “Чонгар”.

На своїй сторінці у Facebook Ірина Верігіна повідомляла, що мета візиту – перевірка дотримання прав осіб, які перетинають адміністративну межу з тимчасово окупованою територією АР Крим, під час проведення експрес-тестування на визначення антигену коронавірусу SARC-CoV-2 безпосередньо у сервісній зоні перед КПВВ “Чонгар”.

У зв’язку з тим, що у пункті проведення експрес-тестування на КПВВ “Чонгар” був неопрацьований механізм отримання документального підтвердження результату тесту, особам, яким проведено експрес-тестування, всеодно необхідно було проходити самоізоляцію або обсервацію.

5 січня Кабмін своєю постановою увів безкоштовне тестування на COVID-19 для тих, хто перетинає адмінмежу з тимчасово окупованим Кримом. Тоді як на займаній окупантами території люди тестуються за власні кошти. 12 січня пункти тестування відкрились на “Каланчаку” та “Чонгарі”.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+