Нд. Гру 5th, 2021

На Херсонщині при переході через річку потонув 22-річний чоловік

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
На Херсонщині під лід провалилися двоє громадян. Одного з них поліцейським та працівникам ДСНС вдалося врятувати. Інший чоловік потонув.
Про це повідомили у відділі комунікації поліції Херсонської області.

Як розповів начальник місцевого сектору поліцейської діяльності Олексій Суховецький, подія сталася в селищі Велика Олександрівка на річці Інгулець.
Близько 20:50 в чергову частину зателефонували колеги-правоохоронці зі служби «101». Вони повідомили, що отримали анонімну інформацію про те, що на р. Інгулець, яка протікає вздовж селища, тонуть двоє громадян. За вказаною адресою терміново виїхав екіпаж групи швидкого реагування.
Двоє поліцейських та розрахунок рятувальників із 4 чоловік приїхали на місце одночасно. Працівники ДСНС швидко прив’язали до тросу рятувальний круг, а працівники поліції в цей час у одного з жителів взяли п’яти метрову дерев’яну драбину та поклали її на лід. По ній один із рятувальників дістався до краю та докинув круг найближчому із потопаючих. Правоохоронці почали витягувати чоловіка на берег та в цей час усі шестеро самі по пояс провалилися у воду. 34-річного чоловіка витягли та в тяжкому стані доставили в місцеву лікарню. На жаль, іншого 22-річного потопельника врятувати не вдалося, до пошуків його тіла долучилися водолази.
Наразі відомо, що 22-річний чоловік приходив у гості до свого 34-річного товариша. Аби скоротити шлях додому гість вирішив напрямки піти по льоду через річку, хоча товщина криги була не більше п’яти сантиметрів. Товариш пішов із ним та чекав не березі, коли друг дістанеться іншого берега. Десь посередині річки, де глибина сягає близько 4-5 метрів, молодий чоловік провалився під лід. Його друг кинувся на порятунок, однак пробігши 10 метрів й сам провалився.
Поліція Херсонщини закликає громадян бути обережними на льоду та нагадує, що не можна:
– заходити на лід далеко від берега,
– ходити самому по льоду, а також збиратися на льоду великими групами,
– підходити до ополонок, кататися біля них на ковзанах,
– з’їжджати на лижах чи санчатах з крутих берегів прямо на лід,
– розпалювати на льоду багаття,
– бігати і стрибати по тонкій кризі.
У разі провалювання у воду:
– не треба панікувати, а слід, опираючись грудьми на лід, сунутися до берега,
– не можна підбігати до товариша, який провалився під лід. До нього потрібно наблизитись повзком, використовуючи для переміщення по кризі подовгуваті предмети (лижі, лижні палиці, до­шки), штовхаючи їх перед собою,
– до самого краю пролому підповзати не слід, щоб самому не потрапити у воду,
– наблизившись на максимально можливу відстань (не менше 3-4-ох метрів), киньте своєму товаришеві мотузку, шарф, палицю, щоб він ухопився, і витягніть його на лід, потім повзком виберіться з небезпечної зони.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+