Пн. Сер 15th, 2022

СБУ викрила агента спецслужб Росії в Генічеську

кадр з відео

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Служба безпеки України викрила та задокументувала протиправну діяльність мешканця Херсонщини, який входить до агентурного апарату ФСБ РФ та афілійованого з нею так званого «МДБ ЛНР».

Про це повідомили в Службі безпеки України.

За інформацією видання “Новий Візит” мова йде про мешканця Генічеська Едуарда Коваленка, який нещодавно був обміняний в ОРДЛО на українських полонених, а потім повернувся в Генічеськ. Напередодні, за даними “Нового візиту”, у Коваленка пройшли обшуки.

Згідно повідомлення СБУ, в межах розпочатого кримінального провадження оперативники спецслужби встановили, що у січні 2021 року через закритий канал зв’язку агент за грошову винагороду отримав від кураторів завдання сприяти поширенню штучно спровокованих масових протестів і, зокрема, так званого «тарифного майдану».  Метою була дискредитація органів державної влади та дестабілізація ситуації в країні. Для цього він вже організував низку протестних заходів.

Раніше співробітники СБ України задокументували, що за вказівкою ФСБ РФ фігурант, який очолював одну з проросійських партій, здійснював збір тенденційної інформації щодо кризових явищ в соціально-економічній сфері. За задумом російських спецслужб це мало сформувати сталий протестний потенціал у прикордонному з тимчасово анексованим Кримом регіоні, а згодом – поширитись і по всій країні.

У лютому 2020 року під час перебування у Сімферополі за завданням кураторів фігурант провів зустрічі з високопосадовцями «влади АРК», зокрема так званим головою «Республіки Крим» С.Аксьоновим.

Російський агент також отримав доручення ініціювати збір підписів серед населення Херсонської області щодо відновлення водопостачання до АРК та розгорнути відповідну інформаційну кампанію. Крім цього, він мав популяризувати сепаратистські настрої та ідею автономізації окремих областей України.

Під час перебування у тимчасово окупованому Луганську у травні 2020 року фігурант був завербований представником так званої «МДБ ЛНР» і отримав псевдонім «Джигурда».

Триває досудове слідство за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Відомо, що в 2017 році Коваленко отримав п’ятирічний тюремний термін. В кінці 2019 року його обміняли на українських заручників. Пізніше він повернувся в Україну і навіть збирався балотуватися на місцевих виборах, але партія СПАС так і не брала участь у виборах.

Як писало Радіо Свобода, серед учасників передноворічного обміну полоненими і ув’язненими між Україною і представниками ОРДЛО виявився колишній керівник партії «Українська національна асамблея – Українська народна самооборона» (УНА-УНСО) Едуард Коваленко. Ось тільки обміняли його не проросійські бойовики на когось зі своїх заарештованих в Україні прихильників, а навпаки: Коваленко вирушив із Києва до Луганська.

Раніше відомий журналіст Денис Казанський присвятив цілу програму свого відеоблогу повернувся генічаніну Едуарду Коваленко.

Казанський назвав Коваленко посібником окупантів і дивується, як таке може статися в країні, проти якої ведеться інформаційна та збройна агресія.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+