Пн. Тра 23rd, 2022

Пентагон замовив для України два катери Mk VI за 20 млн доларів

Фото: defence-ua.com

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Міністерство оборони США заявило про укладення контракту з компанією SAFE Boats International на виготовлення патрульний катерів Mk VI. Вартість угоди, відповідно до повідомлення на сайті установи, становить 19,96 млн доларів та передбачає виготовлення двох катерів спеціально для України.

Передача цього озброєння відбувається за програмою Foreign Military Sales, яке передбачає виготовлення 16 Mk VI. Частина з яких буде передана США у рамках допомоги, пише Центр журналістських розслідувань з посиланням на Defense Express.

Як влітку минулого року повідомляв міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, шість катерів будуть оплачені американським урядом, а решту Військово-морські сили можуть придбати за кошти оборонного бюджету.

Загалом Катери типу Mk VI є найновішими патрульними катерами США, які досі виготовлялись виключно для власної потреби. Загалом з 2015 по 2018 рік Пентагон для прибережних сил ВМС США замовив 12 таких катерів.

Характеристики Mk VI наступні: повна водотоннажність – 72 тонни, довжина – 25,8 м, ширина – 6,2 м, осадка – 1,2 м. Екіпаж катера: 10-11 осіб, з додатковим розширенням до 18.

Цей катер здатний розвивати швидкість до 45 вузлів (83 км/год) завдяки двом водометам та дизельними двигунами з сумарною потужністю 5200 к.с.

Штатне озброєння Mk VI складається з двох 25-мм автоматичних дистанційно керованих установок Mk 38 Mod 2 та шести кулеметів на турельних установках. Проте для України, скоріш за все, головний калібр буде замінений на Seahawk A2 британської компанії MSI-Defence Systems Ltd, яка також може бути виготовлена у 30-мм калібрі.

У США також обговорюється питання про оснащення катерів Mk VI американського флоту малогабаритними ракетами ВGM-176В Griffin або Hellfire.

  • Сполучені Штати схвалили продаж Україні до 16 патрульних катерів Mark VI і супутнього обладнання до них для посилення спроможності українських ВМС. Шість катерів вже готуються для України, яка першою отримає такі найновіші кораблі, що зараз стоять на озброєнні лише у США.
  • 17 червня Держдепартамент США схвалив можливий продаж уряду України до 16 патрульних катерів Mark VI та пов’язаного устаткування на загальну суму у 600 млн доларів. Про відповідне рішення повідомлено Конгресу США.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+