Нд. Лис 28th, 2021

Орендарі на Херсонщині платять по одній тисячі гривень за гектар

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

За користування земельними паями у 2020 році орендарі сплатили їх власникам понад 785 млн гривень. Середній розмір плати за оренду земель приватної власності становить близько 1057 гривень за 1 га.

Про це повідомили в Головному управлінні Держгеокадастру в Херсонській області.

В управлінні зазначили, що вказана сума майже 87% від загальної суми орендної плати, яка складає 902,7 млн. гривень.
Загалом в області діє 138815 договорів оренди земельних паїв. Найбільше їх зареєстровано на території Новотроїцького району – 15580 на площу понад 98,6 тис. га, найменше – 329 на площу близько1,5 тис. га, на території Нової Каховки. Загальна площа орендованих земельних паїв становить більш ніж 854 тис. гектарів.
За строком дії договорів найбільше – 66586, укладені на 8 – 10 років, решта – на строк до семи, на 7 та понад 10 років.
Як повідомлялось, Голопристанський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги розробив відеоінструкцію про те, як продати земельний пай після відкриття ринку землі.

Покрокова відеоінструкція розміщена на каналі Херсонщина: Безоплатна правова допомога у Youtube та доступна для ознайомлення за посиланням.

У відео йдеться про те, кому можна продати земельний пай, які необхідно мати документи, як перевірити, чи внесена земельна ділянка до електронної бази Держгеокадастру, що робити при винекненні проблемних питань тощо.

Нагадаємо, відповідно до статті 93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.

Верховна Рада України ухвалила закон про запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення. До законопроєкту 2178-10 про ринок землі депутати подали 4018 правок. Станом на 6 березня депутати встигли розглянути лише 3298 правок. Решту правок розглядали протягом 30 березня. Завершили розгляд законопроєкту 31 березня о 00:40.

Ринок має запрацювати з 1 липня 2021 року (раніше мав запрацювати з 1 жовтня 2020 року), після чого ще два роки тільки фізичні особи зможуть купувати землю, і не більше 100 гектарів. У перші два роки буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки. З 2023 року обмеження становитиме до 10 тис га в одні руки, як передбачено нинішнім проєктом.

Для юридичних осіб ринок землі має запрацювати з 2024 року. При цьому, у своїй власності компанії зможуть концентрувати до 10 тисяч гектарів.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+