Пт. Гру 3rd, 2021

USAID передає українським лікарням спеціалізоване обладнання для хворих на COVID-19

фото: ua.usembassy.gov

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

18 медичних закладів у 13 областях України отримають придбане на кошти Уряду США обладнання, яке необхідне для лікування хворих на COVID-19.

Про це повідомили в Посольстві США в Україні.

Згідно повідомлення, наприкінці жовтня українські лікарні почали отримувати придбані на кошти Уряду США переносні аналізатори газів крові. Це обладнання потрібне для діагностики можливих респіраторних ускладнень у тих інфікованих коронавірусом пацієнтів, які перебувають на штучній вентиляції легень.

«Пандемія COVID-19 поставила українські лікарні у скрутне становище, оскільки вони не мають вдосталь спеціалізованого обладнання для забезпечення пацієнтів киснем. Але USAID налаштоване надати допомогу Україні й іншим країнам світу, аби пом’якшити наслідки пандемії. Постачання цих приладів – це лише один із елементів значно масштабніших заходів USAID в Україні, мета яких – забезпечити українських медиків тим обладнанням, якого вони потребують», – розповів директор Місії USAID в Україні Джим Хоуп.

Переносні аналізатори газів крові та кількість реактивів, достатню для проведення перших 17 тис. тестів, отримають лікарні 13 областей України – Закарпатської, Київської, Кіровоградської, Вінницької, Житомирської, Івано-Франківської, Львівської, Сумської, Рівненської, Запорізької, Чернігівської, Одеської та Волинської.

Завдяки цьому обладнанню спеціалісти зможуть швидко й точно оцінити вірогідність розвитку загрозливих респіраторних ускладнень у пацієнтів, інфікованих коронавірусом. Воно також дозволить лікарям проводити повний діапазон нагально потрібних тестів у тих хворих, які перебувають у критичному стані.

Обладнання може використовуватися будь-де – біля ліжка пацієнта, в операційній або у каретах швидкої допомоги. Проведення обстежень є нескладним та не потребує спеціалізованої підготовки. Аналізатори також можуть застосовуватися для оцінки стану пацієнтів із інфарктом, інсультом чи запаленням легень, онкохворих і тих, хто перебуває у реанімації.

Починаючи з березня 2020 року, USAID надало Україні додаткову підтримку на суму 19 млн. дол. США  для пом’якшення наслідків пандемії, а загалом на сьогодні Уряд США виділив 41 млн. дол. для надання допомоги Україні у заходах із протидії COVID-19. На додачу до підтримки сектору охорони здоров’я, Уряд США також надає гуманітарну допомогу та здійснює заходи, які забезпечують отримання українцями основних  послуг за умов соціальної дистанції – що зокрема включає допомогу в автоматизації процедур і надання послуг центральними та місцевими органами влади.

Як повідомлялося, 2 листопада розпочав роботу всеукраїнський контакт-центр МОЗ з протидії коронавірусній хворобі. Тепер, щоб отримати вичерпну інформацію, яка стосується лікування та діагностики COVID-19, варто лише зателефонувати за номером 0-800-60-20-19. Дзвінки на цей номер безкоштовні. Консультації надаються цілодобово.

За даними МОЗ України, за минулу добу в країні встановлено черговий антирекорд за кількістю нових випадків захворювання на COVID-19 – було зареєстровано 8 899 хворих. Коронавірусна інфекція розповсюджується шаленими темпами не лише в Україні, а й у світі. Наприклад, у Франції за минулу добу зафіксовано 52 тисячі нових випадків захворювання. Така ситуація спостерігається і в інших європейських країнах.

Нагадаємо:

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+