Вт. Гру 7th, 2021

До поліції Херсонщини надійшло 5500 звернень про домашнє насильство

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Від початку року на Херсонщині поліція відреагувала на 5500 звернень щодо домашнього насилля. За цей період поліцейські винесли 1615 термінових заборонних приписів, склали 4745 адміністративних протоколів (з них дільничні поліцейські склали 2600 матеріалів). На профілактичному обліку в поліції перебувають 3300 кривдників.

За інформацією главку поліції в Херсонській області, в Херсоні на виклики про домашнє насильство реагують працівники мобільної групи ГУНП, яка діє від початку 2019 року і працює цілодобово. Зазвичай, за добу вони отримують від 4 до 7 звернень і половина з них підтверджуються. За статистикою, найчастіше на Херсонщині потерпілі звертаються з приводу психологічного та економічного насильства.

“Ми наполегливо радимо громадянам не замовчувати випадки домашнього насильства та своєчасно повідомляти в поліцію, щоб притягнути кривдника до відповідальності та запобігти тяжким наслідкам для жертви. Крім лінії «102», ви можете звертатися до нас у соціальних мережах, ми обов’язково реагуємо на ці листи, – повідомив заступник начальника Управління превентивної діяльності ГУНП Ярослав Шанько.

Кривднику може загрожувати штраф до 680 гривень у випадку повторного вчинення домашнього насильства, він може відпрацювати до 60 годин громадських робіт або відбути адмінарешт до 15 діб в ізоляторі тимчасового тримання. А кримінальна відповідальність за вчинення домашнього насильства передбачає до 2-х років позбавлення волі. Розповісти про факт насильства може будь-хто: перехожий, сусід, родич, свідок.

25 листопада стартує акція “16 днів проти насильства”. Її початок щорічно припадає на 25 листопада, Міжнародний день ліквідації насильства щодо жінок, і символічно триває вона до 10 грудня, Дня прав людини.

В рамках акції 25 листопада об 11:30 на площі Свободи в Херсоні відбудеться фотовиставка «Без прикрас». На світлинах буде зображено наслідки домашнього насильства.
В Україні функціонує урядова гаряча лінія, яка надає психологічні консультації та підтримку постраждалим. Її номер — 1547.
Чат-бот МВС https://t.me/police_helpbot діє в месенджері Telegram акумулює всю необхідну інформацію про домашнє насильство.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+