Пт. Гру 4th, 2020

Вибори на Херсонщині: 100 можливих порушень та одне кримінальне провадження

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
Станом на 16:00 з початку голосування до підрозділів поліції Херсонщини надійшло більше 100 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства, які надійшли від громадян, кандидатів у депутати, спостерігачів та були виявлені безпосередньо працівниками поліції. Найбільше інформацій про порушення надійшло по м. Херсону.

13 повідомлень стосувалися незаконної агітації, стільки ж щодо незаконності проведення опитування «5 питань Президента». Також надійшло по шість інформацій щодо підвозу виборців до дільниць та конфліктних ситуацій на ДВК, 4 – про пошкодження або винесення бюлетенів, три – про підкуп виборців та інші повідомлення.
Як повідомив начальник обласного главку поліції Олександр Прокудін, наразі на місцях несуть службу понад 1200 поліцейських і кожне повідомлення оперативно та ретельно опрацьовується. Частина нформацій вже перевірена та за результатами станом на 16:00 поліцейські відкрили одне кримінальне провадження за ст.157 Кримінального кодексу України «Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача» та вже склали 10 адміністративних протоколів, із них 6 – за ст.212-10 КУпАП «Порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, агітації референдуму» та 4 – за ст.212-23 «Пошкодження, приховування, знищення свого виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі або винесення його за межі приміщення для голосування».
Як повідомлялося, виборці можуть розповісти про порушення, свідками яких стали у день голосування 25 жовтня, використовуючи можливості медіа-майданчиків у місті Херсоні, IPC-Херсон (вулиця Пилипа Орлика, 30, телефон: 0505302821) та Генічеську, IPC-Генічеськ (вулиця Центральна, 27, телефон: 0958985871).

У неділю, 25 жовтня, в Україні проходить голосування з місцевих виборів. Виборчі дільниці працюватимуть з 8.00 до 20.00. 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+