Вт. Лип 5th, 2022

В СБУ та прокуратуру АРК і Севастополя передали інформацію про громадян РФ, які порушують права українців в Криму

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Представництво президента України в АРК передало в СБУ, прокуратуру АРК і Севастополя інформацію про громадян РФ, які порушують права українців в окупованому Криму.

Про це повідомили в представництві президента України в АРК, передає Центр журналістських розслідувань.

«В рамках системної міжвідомчої співпраці командою Представництва Президента України в АР Крим було передано до Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя та Головне управління СБУ в АР Крим інформацію про осіб – російських громадян – які перемістилися з території Російської Федерації на територію тимчасово окупованого Кримського півострову та здійснюють діяльність у окупаційних адміністраціях, системнатично порушуючи права українських громадян.

Відомості про осіб долучені Прокуратурою Автономної Республіки Крим та міста Севастополя до матеріалів кримінальних проваджень за фактами незаконного примусового переміщення громадян України з тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополь, переміщення населення держави-окупанта на тимчасово окуповану територію. Вказані особи також дотичні до злочинів, пов’язаних із перешкоджанням проведенню мирних зібрань на підтримку територіальної цілісності України, під час яких мало місце неправомірне застосування сили, побиття мирних громадян, нанесення тяжких тілесних ушкоджень та вбивства, які мали місце 26 лютого 2014 року біля будівлі Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Вказані особи стали частиною репресивної системи переслідування і покарання учасників проукраїнських мітингів, які призвели до незаконного позбавлення волі, незаконних обшуків, а також їх дії призвели до незаконного поміщення Ільми Умерова до психіатричної лікарні, порушуючи право на справедливий судовий процес».

Представництво Президента України в АР Крим публікує повний перелік цих осіб, список буде оновлюватись та доповнюватись.

Нагадаємо:

  • 13 червня 2017 року прокуратур АРК Гюндуз Мамедов повідомив, що прокуратура розглядає тяжкі злочини проти громадян в Криму, які здійснюються представниками країни-окупанта, як порушення міжнародного гуманітарного права. У зв’язку з цим раніше відкриті кримінальні провадження за фактами вбивств, нападів, переслідування і незаконного позбавлення волі активістів на півострові перекваліфіковані або доповнені статтею 438 КК України (порушення законів і звичаїв війни).
  • В грудні 2018 року офіс прокурора Міжнародного кримінального суду опублікував звіт за 2018 рік, в якому підтвердив кваліфікацію ситуації на тимчасово окупованій території АР Крим та Севастополя, як міжнародний збройний конфлікт між Україною і РФ. За ним, до цієї ситуації продовжує застосовуватися право міжнародних збройних конфліктів (міжнародного гуманітарного права).
  • Правозахисники вважають, що вже в 2019 році в Міжнародному кримінальному суді можуть розглянути питання відкриття офіційного розслідування щодо ситуації в Україні.
  • Прокурор АРК Гюндуз Мамедов вважає,що Міжнародний кримінальний суд може почати офіційне розслідування військових злочинів РФ в окупованому Криму вже в 2019 році.
  • До 40% кримінальних проваджень, відкритих за фактами здійснення злочинів в окупованому Криму, прокуратура АРК перекваліфікує чи докваліфікує у відповідності до міжнародного гуманітарного права за ст.438 КК України – порушення законів і звичаїв ведення війни.

Детальніше – в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Бац – артилерія!»: Побєдобєсіє для кримських малят

Також читайте матеріал Центру журналістських розслідувань «Картковий будинок Путіна»: чому Україна зобов’язана прийняти «закон про воєнних злочинців»

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+