Ср. Бер 29th, 2023

Збитки від негоди на Херсонщині сягнули понад 6 мільйонів гривень

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
Збитки від буревію, що пронісся 27 вересня у селищі Велика Олександрівка, складаюь понад 6,3 млн гривень збитків.

Про це на брифінгу повідомив керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, заступник голови ОДА Вадим Чабан.

“За попередніми підрахунками, станом на поточний момент, сума збитків становить більше 6 млн 300 тисяч гривень. З них 4 млн гривень – це збитки, що зазнали мешканці, приватні власники, 2 млн 300 тисяч – це вартість відновлювальних робіт по комунальному майну”, – сказав він.

Онлайн – брифінг щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфексії в Херсонській області.

Опубліковано Херсонська обласна державна адміністрація Вівторок, 29 вересня 2020 р.

За попередньою інформацією, обстеженню підлягає близько 300 домівок мешканців Великої Олександрівки. Також пізніше нададуть інформацію про вартість ремонтних робіт з відновлення електро- та газопостачання. Крім того, буревій завдав шкоди лісовому господарству на загальній площі 151 га – вартість відновлення лісового фонду буде також встановлюватися додатково.

Попередньо, за словами Чабана, йдеться про місцевий рівень надзвичайної ситуації, що дасть змогу фінансувати відновлювальні роботи за рахунок селищного, районного бюджетів, а також у разі браку коштів профінансувати видатки за рахунок коштів обласного бюджету.

За інформацією Великоолександрівської райдержадміністрації, наразі тривають роботи з ліквідації наслідків негоди у Великоолександрівському районі.

Напередодні відбулося оперативне засідання районної комісії ТЕБ та НС. Членами комісії розглядалися варіанти щодо забезпечення навчального процесу для учнів Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. На даний час єдиним прийнятним варіантом визначено впровадження дистанційного навчання, до завершення аварійно-відновлювальних робіт.
Наразі вже розробляється проєктно – кошторисна документація на виконання аварійно-відновлювальних робіт по двох корпусах постраждалих будівель школи, замовляються матеріали. Збитки обраховуються мільйонами гривень, власними силами район не впорається, вже підготовлено пакети документів, аби отримати підтримку з боку держави.
На ранок 29 вересня до району прибули понад 30 фахівців аварійно-рятувальної служби ГУ ДСНС України у Херсонській області. Під час засідання оперативного штабу з ліквідації наслідків негоди, під керівництвом заступника голови районної державної адміністрації, керівника робіт з ліквідації наслідків НС Олени Лавренко за участі керівника аварійно-рятувального загону, підполковника служби цивільного захисту Олександра Яшкіна визначені подальші дії в організації ліквідаційних робіт. Серед першочергових дій – відновлення електро та газопостачання на постраждалих ділянках селища, розчищення даху на ЗОШ №1 та вжиття тимчасових заходів для захисту від опадів.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+