Ср. Лют 1st, 2023

ЦВК оголосила з 5 вересня початок виборчого процесу місцевих виборів

ілюстраційна світлина, вибори-2029

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Центральна виборча комісія оголосила з 5 вересня початок виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25 жовтня 2020 року. 

Відповідне рішення було прийняте на черговому засіданні установи, повідомили у відділі взаємодії із ЗМІ секретаріату ЦВК.

При цьому Комісія внесла зміни до своєї постанови від 8 серпня 2020 року № 163 “Про Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року”, виклавши вказаний Календарний план у новій редакції.

За офіційними даними, у Генічеському районі Херсонщини ЦВК нарахувала 93 802 виборців, з них:

  • 43 557 осіб зможуть проголосувати на виборах депутатів Генічеської міської ради;
  • 10 728 осіб можуть проголосувати на виборах до Іванівської селищної ради;
  • 11 830 виборців зможуть взяти участь у волевиявленні до Нижньосірогозької селищної ради;
  • 27 687 осіб зможуть проголосувати на виборах депутатів Новотроїцької селищної ради.

Як повідомлялося, у громадській мережі ОПОРА, яка займається спостереженням за виборчим процесом, вказали на можливе порушення виборчих прав у Скадовську через те, що міська рада опублікувала рішення виконавчого комітету про визначення місць проведення передвиборчої агітації та розміщення агітаційних листівок. Влада міста зобов’язує осередки політичних партій укладати угоди з комунальним підприємством.

Нагадаємо:

  • Верховна Рада призначила вибори до місцевих органів влади в Україні на 25 жовтня 2020 року. На окупованих територіях Криму і Донбасу місцеві вибори проводитись не будуть до припинення військової агресії Росії, виведення незаконних збройних формувань, відновлення контролю над державним кордоном України та відновлення конституційного ладу та правопорядку на цих територіях.
  • 11 червня Центральна виборча комісія затвердила порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання. Новий порядок регулює можливість голосування виборців як на всеукраїнських, так і на місцевих виборах, для тих категорій виборців, які з певних причин не мали можливості зареєструватися за місцем проживання. Таким чином, проголосувати на місцевих виборах зможуть і переселенці. Відповідна постанова ЦВК набрала чинності з 1 липня 2020 року.
  • З 1 липня до 10 вересня переселенці з Донбасу і Криму вже можуть подавати заявку на зміну місця голосування на місцевих виборах. Правозахисники підготували покрокову інструкцію для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), яким чином це можна зробити.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+