Чт. Гру 8th, 2022

Херсонська ОПОРА перевіряє доступність виборчих дільниць на місцеві вибори-2020

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Чи буде в Херсонській області забезпечена доступність виборчих дільниць на місцеві вибори-2020? Аби з’ясувати це, громадянська мережа ОПОРА перевіряє доступності локацій для голосування.

Як розповів громадський омбудсмен із захисту виборчих прав у Херсонській області В’ячеслав Гусаков під час онлайн-конференції медіа-центру IPC-Генічеськ, громадянська мережа ОПОРА зараз проводить моніторинг доступності виборчих дільниць для маломобільних груп виборців на Херсонщині.

“На превеликий жаль, у нас розуміння доступності зводиться здебільшого до наявності пандусів біля входу в будівлю. Хоча справжня доступність – це комплекс певних заходів, навіть – певна політика щодо облаштування і експлуатації будівель”, – поділився висновками громадський омбудсмен.

За підсумками моніторингу ОПОРА направить свої рекомендації місцевій владі.

Як повідомлялося, з першого липня українці отримали можливість змінювати адресу голосування, у тому числі й онлайн. Це означає, що на найближчих місцевих виборах, які мають відбутися 25 жовтня, проголосувати зможуть і внутрішні переселенці, і усі, хто проживає фактично не там, де зареєстрований.
Є два варіанти: їхати до відділу ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) за місцем, де він фактично проживає, або оформити все онлайн. Для того, щоб змінити виборчу адресу дистанційно, потрібно мати електронний підпис.
Детальну інформацію про місце розташування потрібного відділу та його контакти можна знайти на сайті ДРВ у розділі «Відділи ведення реєстру».

Нагадаємо:

  • Верховна Рада призначила вибори до місцевих органів влади в Україні на 25 жовтня 2020 року. На окупованих територіях Криму і Донбасу місцеві вибори проводитись не будуть до припинення військової агресії Росії, виведення незаконних збройних формувань, відновлення контролю над державним кордоном України та відновлення конституційного ладу та правопорядку на цих територіях.
  • 11 червня Центральна виборча комісія затвердила порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання. Новий порядок регулює можливість голосування виборців як на всеукраїнських, так і на місцевих виборах, для тих категорій виборців, які з певних причин не мали можливості зареєструватися за місцем проживання. Таким чином, проголосувати на місцевих виборах зможуть і переселенці. Відповідна постанова ЦВК набрала чинності з 1 липня 2020 року.
  • З 1 липня переселенці з Донбасу і Криму вже можуть подавати заявку на зміну місця голосування на місцевих виборах. Правозахисники підготували покрокову інструкцію для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), яким чином це можна зробити.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+