DOBRE організовує онлайн-конференцію з обговорення, як бізнесу працювати в умовах виходу з карантину

31 Травня 2020, 13:28

У четвер, 4 червня, об 11:00 відбудеться друга онлайн-конференція «Відновлення місцевої економіки». Цього разу учасники конференції обговорять, як бізнесу працювати в умовах ІІ-го та ІІІ-го етапів виходу з карантину. Конференція буде транслюватися у відкритому доступі у Facebook та Youtube.

Про це повідомили на Фейсбук-сторінці організаторів заходу Програма USAID DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність».

У другій конференції «Відновлення місцевої економіки» візьмуть участь народні депутати України, представники органів центральної влади, програм міжнародної технічної допомоги, місцевого самоврядування та бізнесу. Учасники обговорять рекомендації Міністерства охорони здоров’я України для бізнесу під час ІІ та ІІІ етапів виходу з карантину та ініціативи, які допоможуть підтримати місцевий бізнес, відновити втрати після пандемії COVID-19. Конференція сприятиме обміну досвідом та знаннями і стане платформою для комунікації усіх зацікавлених сторін.

Конференцію організовує Програма USAID DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» у партнерстві з Програмою «U-LEAD з Європою».

Онлайн-конференція транслюватиметься на Facebook-сторінках Програми DOBREДецентралізаціяУкраїнського кризового медіа-центру та U-LEAD з Європою, а також Youtube-каналі Ukraine Crisis Media Center українською та англійською мовами.


Основні теми для обговорення:

  • Рекомендації МОЗ щодо роботи готелів, автотранспортних перевезень, інших бізнесів під час ІІ та ІІІ етапів виходу з карантину.
  • Рекомендації ДРСУ щодо підготовки проектів рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків та зборів.
  • Доступ до банківського кредитування для малого та середнього бізнесу.
  • Діючі конкурси для розвитку бізнесу та стимулювання до підприємництва від програм ЄС та США в Україні.
  • Приклади, як місцеве самоврядування може допомогти підприємцям.
  • Як місцевий бізнес адаптується до карантину та його наслідків? Приклади з регіонів України.

Свої запитання на тему конференції ви можете надіслати за лінком.

Як повідомлялося раніше, програма USAID DOBRE оперативно адаптувалася до умов пандемії коронавірусу та продовжує допомагати громадам-партнерам успішно реалізовувати заплановані проекти. Більшість запланованих заходів була переведена в онлайн-режим.

Кількість реципієнтів також значно збільшується, адже розробленими посібниками з рекомендаціями та успішними практиками, трансляціями та записами онлайн-заходів можуть вільно ознайомлюватися не тільки представники громад-партнерів програми.

28 квітня під час міжнародної онлайн-конференції “Відновлення місцевої економіки. Як державна та місцева влада можуть підтримувати місцевий бізнес під час та після карантину” представники органів центральної влади, місцевого самоврядування, бізнесу з України та зарубіжних країн обговорили можливості подолання кризи, спричиненої пандемією COVID19.

10 громад Херсонської області працюють за програмою DOBRE. Бюджет програми DOBRE складає 50 мільйонів доларів США. Вона діятиме до 2021 року. Громади, які змогли стати її партнерами, отримали інформаційну, експертну та матеріальну підтримку, а також знання про те, як розпоряджатись ресурсами і бути спроможними.

Нагадаємо:

DOBRE – Децентралізація приносить кращі результати та ефективність – це програма, яка шляхом надання технічної та фінансової підтримки створить умови у 75 об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) України для покращення управління ресурсами, підвищення якості комунальних послуг, стимулювання місцевої економіки та долучення громадян до розбудови своїх громад. DOBRE посилюватиме місцеве самоврядування, поглиблюватиме демократію, сприятиме процвітанню та стабільності громад та поширюватиме досвід ОТГ серед інших громад для заохочення нових об’єднань.

Програма фінансується Агенством США з міжнародного розвитку та виконується Американсько-українсько-польським консорціумом під управлінням Глобал Ком’юнітіз. Партнерами програми є: Український Кризовий Медіа Центр (УКМЦ), SocialBoost, Фундація Підтримки Місцевої Демократії, Польща (FSLD), Малопольска Школа Державного Управління при Краківському Університеті Економіки (MSAP/UEK), Національний Демократичний Інститут (NDI).

DOBRE має дві основних цілі: підтримка доброї практики місцевого самоврядування в ОТГ та допомога громадянам та громадянському суспільству в конструктивній взаємодії з органами врядування та формуванні вимог щодо прозорості та послуг.

Агентство США з міжнародного розвитку (англ. United States Agency for International Development, USAID) — незалежне агентство федерального уряду США.

Затверджена USAID Стратегія співпраці з Україною з питань розвитку у 2019-2024 рр.  у якості першочергових виокремлює такі питання, як антикорупційна діяльність, протидія впливу російської агресії, а також сприяння економічному розвитку та енергетичній незалежності країни.   Окрім того, USAID і далі підтримуватиме заходи зі зміцнення демократії та досконалих механізмів врядування, поліпшення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у Східній Україні.

Починаючи з 1992 року, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку USAID, складає понад 3 млрд. дол. США.