Ср. Лис 30th, 2022

Через карантин на Херсонщині скасували святкування кримськотатарського Хидирлезу (відео)

ілюстраційне фото: свято в селі Щасливцеве

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

На початку травня в Генічеському районі Херсонщини традиційно відзначали кримськотатарське свято Хидирлез. На Арабатській Стрілці святкували вже три роки поспіль. Однак цього року через карантин масове святкування не проводиться.

Через карантин на Херсонщині скасували святкування кримськотатарського Хидирлезу

Через карантин на Херсонщині скасували святкування кримськотатарського ХидирлезуНа початку травня в Генічеському районі Херсонщини традиційно відзначали кримськотатарське свято Хидирлез. На Арабатській Стрілці святкували вже три роки поспіль. Однак цього року через карантин масове святкування не проводиться. За даними місцевих меджлісів, в Херсонській області проживає понад 10 тисяч кримських татар, найбільш масові компактні поселення яких зосереджені в Генічеському районі. Хидирлез – одне з найбільших свят у тюркських народів, святкування якого в XIX столітті тривало три дні.

Опубліковано Медіа-центр «ІРС- Генічеськ» Середа, 6 травня 2020 р.

Як святкували Хидирлез співвітчизники, які селилися на Херсонщині через те, що не могли повернутися до Криму з місць Депортації, згадує членкиня Меджлісу кримськотатарського народу Гульнара Бекірова.

За даними місцевих меджлісів, в Херсонській області проживає понад 10 тисяч кримських татар, найбільш масові компактні поселення яких зосереджені в Генічеському районі.

Хидирлез – одне з найбільших свят у тюркських народів, святкування якого в XIX столітті тривало три дні.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+