Сб. Лис 27th, 2021

ОТГ на Арабатці будуть добиватися через суд, якщо уряд не підтримає її створення (відео)

ілюстраційна світлина, на зустрічі жителів Арабатської Стрілки з головою ХОДА Юрієм Гусєвим у січні 2020 року

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Представники громад населених пунктів на Арабатській Стрілці Херсонщини будуть відстоювати право на об’єднання в Стрілківську ОТГ через суд, якщо в уряді не затвердять перспективний план щодо її створення.

Про це сайту IPC-Генічеськ розповів Щасливцевській сільський голова Віктор Плохушко.

«Будемо звертатися до суду, хочу сказати, що це не одинокий випадок, таких громад по країні дуже багато, які готові звертатися до суду», – наголосив сільський голова.

За його словами, цього тижня сільська рада звернулася до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із закликом врахувати побажання декількох асоціацій, які виступили на підтримку створення Стрілківської громади на Арабатці, а не однієї ОТГ в межах району.

«Міністерство розвитку громад проводили онлайн-засідання щодо обговорення попередніх перспективних планів. Наскільки мені відомо, по Генічеському району комісія ухвалила рішення залишати одна громада – один Генічеський район. Але Кабінет Міністрів ще не затвердив перспективний план. Ми в свою чергу звернулися до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з приводу того, що три асоціації в Україні надали свої пропозиції та зауваження щодо перспективного плану Херсонщини в частині Генічеського району, щоб передбачили на Арабатській Стрілці окрему ОТГ. Кабінет міністрів отримує від органів місцевого самоврядування зауваження і пропозиції. У разі вирішення цих питань, розбіжностей поглядів, тільки після цього має прийматися рішення. Так має бути по регламенту, а як воно буде в житті – побачимо», – зазначив Віктор Плохушко.

Віктор Плохушко

Як повідомлялося, на затвердження уряду подали два проєкти перспективного плану формування територій громад у Херсонській області. За одним передбачається створення об’єднаної громади на Арабатській Стрілці, за другим – створення лише однієї ОТГ в Генічеському районі.

Вже декілька років на Арабатській Стрілці намагаються створити об’єднану територіальну громаду. Проект рішення про об’єднану територіальну громаду депутати Щасливцевого, а потім – і Стрілкового ухвалили у квітні 2016 року. Однак висновку від обласної адміністрації так і не отримали.

Наприкінці 2019 року до ХОДА вже вдруге подали пакет документів про добровільне об’єднання громад сіл Щасливцеве, Генгірка і Приозерне з жителями села Стрілкове у Стрілківську сільську об’єднану територіальну громаду.

Тоді ХОДА надала відповідь, в якій не було чіткої позиції щодо відповідності Конституції і законам України рішень щодо об’єднання сільських рад на Арабатській Стрілці.

У січні поточного року від ХОДА надійшов черговий лист, в якому йдеться про те, що проектом плану формування територій громад Херсонської області на території Генічеського району створення Стрілківської сільської об’єднаної територіальної громади не передбачено.

Однак Щасливцевський сільський голова Віктор Плохушко висловив сподівання, що створення Стрілківської ОТГ зафіксують у перспективному плані, який формує обласна адміністрація.

30 січня в селі Щасливцеве відбулася зустріч голови Херсонської обласної держадміністрації Юрія Гусєва з жителями Арабатської Стрілки. На зустріч також приїхав народний депутат від 185-го округу Херсонщини Володимир Іванов. Вони пообіцяли розповісти урядовцям про бажання місцевих жителів створити окрему від інших населених пунктів Генічеського району громаду на Арабатці.

на зустрічі жителів Арабатки з головою ХОДА Юрієм Гусєвим, 30 січня 2020

Нагадаємо:

У прийнятому в листопаді 2019 року Херсонському обласною радою перспективному плані Генічеський район розглядався як одна ОТГ.

Однак 20 грудня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» №2189 від 30.09.2019.

Закон передбачає зокрема, що об’єднання громад надалі відбуватиметься виключно за перспективним планом. Також у законі йдеться, що перспективні плани розробляють обласні державні адміністрації і затверджує уряд.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+