Ср. Гру 1st, 2021

Про відмову лікарів робити тест на коронавірус можна повідомити на гарячу лінію

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

МОЗ просить повідомляти на гарячу лінію про випадки відмови від проведення дослідження на коронавірусну інфекцію при наявності симптомів та рекомендованих критеріїв для дослідження.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров’я України, пише сайт ІРС-Генічеськ.

«Про випадки відмови від проведення дослідження на коронавірусну інфекцію, при наявності симптомів і підпадання під певний випадок, просимо повідомляти на гарячу лінію вашої області», – закликали в міністерстві.

«Ми отримуємо повідомлення, що в деяких медичних установах відмовляються брати зразки для дослідження на коронавірусну хворобу. Підкреслюємо, що лікарі повинні діяти відповідно до алгоритмів, які прописані в стандарті надання медичної допомоги. Також в стандарті є чіткі критерії, за якими люди потрапляють під підозру на коронавірусну інфекцію. Якщо у них є ознаки гострого вірусного захворювання, їм повинні проводити тест на COVID-19», – йдеться в заяві Міністерства охорони здоров’я.

«Також за дорученням керівника робіт по ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня Віктора Ляшка, у всіх областях України створені мобільні бригади, які виїжджають на виклик сімейного лікаря, екстреної медичної допомоги та інших медичних працівників до пацієнтів з підозрою на COVID-19 для забору зразків для проведення досліджень в лабораторії. Це значно зменшить мобільність людей, які мають симптоми гострого вірусного захворювання і потребують здачі відповідних аналізів. Таких мобільних бригад вже є 567. Їх кількість буде збільшуватися», – додали в міністерстві.

‼️МОЗ інформує:Ми отримуємо повідомлення, що у деяких медичних закладах відмовляються брати зразки для дослідження на…

Опубліковано Міністерство охорони здоров'я України Неділя, 29 березня 2020 р.

Критерії за якими людина може вважатися контактною:
• Особа проживає в одному домі з хворим на COVID-19.
• Особа мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання).
• Особа мала контакт із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи доторкування руками до використаних серветок) та не використовувала засоби індивідуального захисту.
• Особа контактувала із хворим на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови не використання відповідних засобів індивідуального захисту або з підозрою щодо неправильного їх використання (наприклад, порушення цілісності рукавичок).
• Особа перебувала у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зал очікування закладу охорони здоров’я) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метру.
• Медичний працівник або інша особа, яка надає медичну допомогу або проводить догляд за хворим на COVID-19.
• Працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів отримані від хворих на COVID-19.
• Працівники патологоанатомічних/судово-медичних бюро/відділень, які  безпосередньо приймали участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків для  проведення ПЛР-дослідження навіть за умови використання відповідних засобів індивідуального захисту.
• Контакт в літаку в межах двох сидінь (у будь-якому напрямку) з хворим на COVID-19, супутники подорожі.
• Члени екіпажу, які проводили обслуговування в салоні літака, де знаходився хворий.
• Якщо тяжкість симптомів (наприклад, частий кашель) або переміщення особи вказують на більш велику зону ризику щодо зараження, пасажири, які сидять у всій секції, або всі пасажири повітряного судна можуть вважатися контактними.

Читати новину російською.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+