Про відмову лікарів робити тест на коронавірус можна повідомити на гарячу лінію

30 Березня 2020, 09:00

МОЗ просить повідомляти на гарячу лінію про випадки відмови від проведення дослідження на коронавірусну інфекцію при наявності симптомів та рекомендованих критеріїв для дослідження.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров’я України, пише сайт ІРС-Генічеськ.

«Про випадки відмови від проведення дослідження на коронавірусну інфекцію, при наявності симптомів і підпадання під певний випадок, просимо повідомляти на гарячу лінію вашої області», – закликали в міністерстві.

«Ми отримуємо повідомлення, що в деяких медичних установах відмовляються брати зразки для дослідження на коронавірусну хворобу. Підкреслюємо, що лікарі повинні діяти відповідно до алгоритмів, які прописані в стандарті надання медичної допомоги. Також в стандарті є чіткі критерії, за якими люди потрапляють під підозру на коронавірусну інфекцію. Якщо у них є ознаки гострого вірусного захворювання, їм повинні проводити тест на COVID-19», – йдеться в заяві Міністерства охорони здоров’я.

«Також за дорученням керівника робіт по ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня Віктора Ляшка, у всіх областях України створені мобільні бригади, які виїжджають на виклик сімейного лікаря, екстреної медичної допомоги та інших медичних працівників до пацієнтів з підозрою на COVID-19 для забору зразків для проведення досліджень в лабораторії. Це значно зменшить мобільність людей, які мають симптоми гострого вірусного захворювання і потребують здачі відповідних аналізів. Таких мобільних бригад вже є 567. Їх кількість буде збільшуватися», – додали в міністерстві.

https://www.facebook.com/moz.ukr/photos/a.261895253973587/1494743304022103/?type=3&eid=ARA3dbakAo4ufnlxKPe4Co7Ay18t193opDnhywORgp06u5gmcpq5UhEs5rnwtV9NnrD-4pd-CbTUhnZ0&__xts__%5B0%5D=68.ARD1e41-k7NpeR6xtGhIsHfOjPvhAYbpkRqrL5isl5DmUU7jLvkCkkIWDbJ4lYHiAY4MLyxydX3BoX1hFkl-Twb7Z7v4PHO4DoHN2ETnbOIMlr_iHZC5NMJZkY1p4stP9EARVTfaF_XvMUwmtXdcF7SUSwVIIKaXKot4o7_HzuDOZqqwYjeWWSqB6hShD_BYolcwG0K0zA6aNiOI0GulUMI7BVJ2n6vbCTQ3giKz3gvq018tldmv0VATs7dxRceK6l–Bf7G54NONTtX0ugg8YO79ah7NgedOvlllkFZTQZ25YppwjhDH54qsr6C6cgR1PhD1ukUROqjvF6NioJ0SUKMAw&__tn__=EEHH-R

Критерії за якими людина може вважатися контактною:
• Особа проживає в одному домі з хворим на COVID-19.
• Особа мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання).
• Особа мала контакт із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи доторкування руками до використаних серветок) та не використовувала засоби індивідуального захисту.
• Особа контактувала із хворим на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови не використання відповідних засобів індивідуального захисту або з підозрою щодо неправильного їх використання (наприклад, порушення цілісності рукавичок).
• Особа перебувала у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зал очікування закладу охорони здоров’я) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метру.
• Медичний працівник або інша особа, яка надає медичну допомогу або проводить догляд за хворим на COVID-19.
• Працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів отримані від хворих на COVID-19.
• Працівники патологоанатомічних/судово-медичних бюро/відділень, які  безпосередньо приймали участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків для  проведення ПЛР-дослідження навіть за умови використання відповідних засобів індивідуального захисту.
• Контакт в літаку в межах двох сидінь (у будь-якому напрямку) з хворим на COVID-19, супутники подорожі.
• Члени екіпажу, які проводили обслуговування в салоні літака, де знаходився хворий.
• Якщо тяжкість симптомів (наприклад, частий кашель) або переміщення особи вказують на більш велику зону ризику щодо зараження, пасажири, які сидять у всій секції, або всі пасажири повітряного судна можуть вважатися контактними.

Читати новину російською.