Пт. Вер 30th, 2022

У Криму записали відео, присвячене пам’яті Номана Челебіджихана

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Кримськотатарські активісти на території тимчасово окупованого Криму записали відеозвернення, присвячене пам’яті видатного кримськотатарського діяча Номана Челебіджихана.

Відеозвернення розмістили на сторінці Ролана Османова у Фейсбуці, повідомляє сайт ІРС-Генічеськ.

“Сьогодні трагічна дата в історії кримськотатарського народу. В ніч з 22 на 23 лютого 1918 року, більшовики жорстоко катували і вбили кримськотатарського політика. Людини, яка показала, що мрія кримськотатарського народу може стати реальністю”, – зазначається у дописі.

Сегодня трагическая дата в истории крымскотатарского народа . В ночь с 22 на 23 февраля 1918 года , большевики жестоко пытали и убили крымскотатарского политика . Человека показавшего , что мечта крымскотатарского народа может стать реальностью .

Опубліковано Роланом Османовим Неділя, 23 лютого 2020 р.

Як повідомлялося, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров нагадав про роковини загибелі Номана Челебіджихана і висловив солідарність з усіма, хто пам’ятає про жертви радянського режиму.

Щорічно цього дня кримські татари проводять пам’ятні заходи.

Номан Челебіджихан (1885-1918) – кримськотатарський письменник, автор слів національного гімну кримських татар, релігійний, громадський і політичний діяч, який стояв біля витоків першого Курултаю національного відродження кримськотатарського народу протягом 1917-1918 років. Заарештований більшовиками в січні 1918 року, убитий 23 лютого матросами в севастопольській в’язниці. Тіло 33-річного Номана Челебіджихана викинули в море.

Читати новину російською.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+