Вт. Бер 28th, 2023

TAPAS Project: Україна – четверта країна в Європі з цифровим посвідченням водія у смартфоні

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Мобільний додаток “Дія” – це унікальний проєкт не тільки для України, а й для світу. Адже Україна — четверта країна в Європі та десята у світі, де громадяни мають цифрове посвідчення водія у своєму смартфоні.

Про це повідомили в проєкті TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах, передає сайт ІРС-Генічеськ

“Мобільний додаток “Дія” – це черговий великий крок до прозорості державних послуг, створення нової системи суспільних цінностей та побудови взаємної довіри держави та громадян. Команда USAID/UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах рада бути частиною цього масштабного проєкту та надавати свою підтримку з моменту зародження ідеї до її втілення!”, – зазначили в проєкті.

У бета-тестуванні взяли більше 32 тисяч водіїв, а підтримку у створенні мобільного додатку надали декілька міжнародних проєктів і програм.

Дія у дії! Презентовано мобільний застосунок Дія

Дія у дії!📱Мобільний застосунок Дія – це черговий великий крок до прозорості державних послуг, створення нової системи суспільних цінностей та побудови взаємної довіри держави та громадян.Команда USAID/UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах рада бути частиною цього масштабного проєкту та надавати свою підтримку з моменту зародження ідеї до її втілення!Детальніше: https://bit.ly/389c4H0USAID Ukraine – USAID Україна British Embassy Kyiv Eurasia Foundation Міністерство цифрової трансформації України Фонд Східна ЄвропаPetro Matiaszek Victor Liakh Михайло Федоров (Mykhailo Fedorov) Aleksey Vyskub Danylo Molchanov Ruslan Silvestrov Olesia Danylenko Anastasia Rymarchuk Iryna Zhdanenko Вікторія Гладченко (Viktoria Gladchenko) Yeseniia Bortnik Alexander Vygovsky Oksana Yaremchuk Tatiana Lisovska Stas Boiko Anna Kvit Viktoriya Kravets

Опубліковано TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах Пʼятниця, 7 лютого 2020 р.

Так, за даними TAPAS Project, за півтори місяці бета-тестування додатку Мінцифра отримала заявки від 58 тисяч водіїв, з яких 32,5 тисячі взяли участь у публічному бета-тестуванні. Під час тестування Мінцифра тісно співпрацювала з учасниками, об’єднавши їх у ком’юніті під назвою Дієві.

За період тестування команді вдалося подолати низку перепон та значно розширити можливості додатку. Загалом в Україні нараховується 9,5 мільйонів власників посвідчень водія, проте лише 2,5 млн з них мають оцифровані фото у реєстрі МВС. Аналоги їх документів без проблем відображаються у додатку Дія. Частково цю проблему вдалося подолати завдяки синхронізації даних з Демографічним реєстром, що містить фото громадян, які отримали біометричні паспорти. Таким чином вдалось збільшити потенційну аудиторію до 6 мільйонів.

Також запущений механізм верифікації даних власника документів. Таким чином водії можуть виправити дані про себе у реєстрах, якщо є така потреба, і отримати електронні версії документів у додатку Дія.

“Перший реліз мобільного додатку “Дія” — це тільки початок. Невдовзі Дія доповниться новими електронними документами — ID-паспортом, біометричним паспортом, полісом страхування автомобіля і студентським квитком”, – акцентували в TAPAS Project.

Проєкт мобільного додатку «Дія» створено у співпраці Міністерства цифрової трансформації та Міністерства внутрішніх справ, Національного банку України, проєкту USAID / UK aid “Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах/TAPAS”, програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа та Innovabridge, проєкту EGOV4Ukraine, що є частиною програми U-LEAD з Європою, SURGe за підтримки Уряду Канади, компанії EPAM, компанії «Spiilka», Fedoriv Agency, компанії De Novo, Приватбанку та Монобанку.

Як повідомлялося, 6 лютого Міністерство цифрової трансформації України  проводило презентацію мобільного додатку “Дія” . Додаток надає доступ до документів особи в електронному форматі. Додаток можна безкоштовно завантажити на мобільні пристрої (зокрема, на смартфони), що працюють на Android та iOS – з Google Play та App Store відповідно. Авторизуватись у додатку можна за допомогою Privat24 та BankID.

На сайті додатку “Дія” також анонсовано, що у майбутньому за допомогою додатку “Дія” користувачі зможуть сплачувати штрафи, отримувати власні дані з реєстрів. Також у додатку з’явиться цифровий податковий номер особи.  Кінцевою метою проєкту є об’єднання усіх державних цифрових сервісів у програмі “Дія”.

Крім того, організатори презентації представили онлайн-платформу «Дія. Цифрова грамотність», яка покликана захистити неповнолітніх від небезпеки в інтернеті та надати громадянам України базові цифрові навички.

У заході взяли участь президент України Володимир Зеленський, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук і міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Нагадаємо:

  • В Україні для прогнозного розрахунку майбутньої пенсії запроваджено новий електронний сервіс – «Пенсійний калькулятор», який доступний в особистому кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Читати новину російською.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+