Сб. Гру 3rd, 2022

У Новій Каховці чверть населення не уклала декларації з лікарями

фото Новокаховської міської ради

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

За підрахунками медиків близько 25% новокаховчан ще не обрали собі сімейного лікаря. 

Про це повідомили у Новокаховській міській раді, передає сайт ІРС-Генічеськ. 

“А це означає, що Центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) Нової Каховки недоотримує 25% від коштів, які необхідні на забезпечення своєї діяльності від Національної служби здоров’я (НСЗ), через яку ведеться фінансування первинної ланки охорони здоров’я в місті… З 1 квітня Центральна міська лікарня Нової Каховки також переходить на фінансування своєї діяльності від НСЗ. І там будуть сплачувати за пролікованих хворих, яких до лікарні направлять саме сімейні лікарі. А якщо їх буде 75%, а не всі 100%, то це означає що і лікарня не отримає всього належного їй фінансування”, – наголосили у міській раді.

Як повідомлялося, у січні стартував спільний регіональний тур Національної служби здоров’я України (НСЗУ) та МОЗ України областями України. Тур присвячений підготовці закладів спеціалізованої медичної допомоги до другої хвилі трансформації системи охорони здоров’я.

Нагадаємо, в Україні триває медична реформа. З 1 квітня 2020 року Програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі. Це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Програма медичних гарантій приходить на заміну псевдобезкоштовній медицині. До програми увійдуть послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної допомоги та медичної реабілітації. Спеціалізовані медичні заклади мають бути готові до контрактування з НСЗУ, щоб отримувати кошти з національного бюджету за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

Щоб безоплатно скористатися переліком медичних послуг Програми медичних гарантій, пацієнт повинен зробити кілька простих кроків – укласти декларацію з лікарем первинки, отримувати направлення на наступні рівні допомоги. Екстрена допомога буде надана всім, навіть якщо людина не має декларації із сімейним лікарем, терапевтом або педіатром.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+