Ср. Бер 29th, 2023

Обласним адміністраціям дали два тижні на доопрацювання перспективних планів (відео)

фото: Радіо Свобода

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Облдержадміністрації у двотижневий термін повинні внести на розгляд Кабінету Міністрів пропозиції про приведення перспективних планів формування територій громад у відповідність до постанови уряду про нову методику.

Про це йдеться у постанові Кабміну «Про внесення змін до Методики формування спроможних територіальних громад», затвердженій урядом 24 січня, повідомляє сайт IPC-Генічеськ.

У постанові встановлюються чіткі критерії, завдяки яким громади зможуть «оцінити» власну спроможність: людський потенціал, фінансові та майнові ресурси. Ці критерії дадуть змогу надавати якісні послуги жителям вирішувати накопичені проблеми, розвивати місцеву економіку.

Зокрема, змінами встановлено, що методика визначає порядок розроблення перспективного плану та умови формування проєктних спроможних територіальних громад;  передбачено, що формування спроможних територіальних громад здійснюється з урахуванням рівня їх спроможності, оптимальних мереж соціальної інфраструктури та доступності публічних послуг у відповідних сферах; визначено чітку послідовність формування спроможних територіальних громад; встановлено критерії оцінки рівня спроможності територіальних громад та необхідність врахування такої оцінки при розробленні перспективних планів (внесенні змін до перспективних планів); приведені відповідні положення методики до стандарту доступності публічних сервісів та послуг, визначених програмою діяльності Уряду та Законом України від 5 грудня 2019 р. № 348-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

ЩОТИЖНЕВИЙ ВІДЕОБЛОГ «П’ЯТНИЦЯ З МІНІСТРОМ»

ДРУЗІ, ВИЙШОВ НАШ ЩОТИЖНЕВИЙ ВІДЕОБЛОГ «П’ЯТНИЦЯ З МІНІСТРОМ»Поговоримо з Вами про те, чим запам’ятався цей тиждень.🔹Сьогодні, Кабінет Міністрів України затвердив зміни до Методики формування спроможних територіальних громад.🔹Мінрегіон направив на погодження до #ЦОВВ «Методику розроблення схем теплопостачання населених пунктів України».Про все це — у новому відео.Задавайте питання під цим дописом. Міністр відповість на них у наступному відео.Не проґавте свій шанс – впливайте на майбутнє країни!Слідкуйте за нами у соцмережах:https://www.youtube.com/user/minregionofukrainehttps://instagram.com/minregion_official?igshid=diax8aija77s#пятницязміністром #мінрегіон #відеоблог #АльонаБабак #КМУ

Опубліковано Мінрегіон Пʼятниця, 24 січня 2020 р.

Як повідомлялося, 20 грудня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» №2189 від 30.09.2019. Закон передбачає зокрема, що об’єднання громад надалі відбуватиметься виключно за перспективним планом і без обов’язкової участі обласних рад.

17 січня в Мінрегіоні відбулися консультації зі створення перспективних планів формування територій громад Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.

Свою об’єднану територіальну громаду вже декілька років намагаються створити на Арабатській Стрілці Генічеського району Херсонщини, де досі немає жодної ОТГ.

Читати російською.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+